Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Онлайн Cмела - бесплатные консультации
 По сьогодні тривають дискусії стосовно законності отриманих громадянами кредитів в іноземній валюті. Деякі юристи закликають черкащан подавати судові позови на банки, щоб визнати недійсними кредитні угоди, укладені в іноземній валюті.
Ніна, Черкаси.

Допомогти розібратися в цьому питанні ми попросили експерта - Сергія Забудського, начальника Управління Національного банку України в Черкаській обл.

- Яка позиція Управління Національного банку України в Черкаській області.

Позиція однозначна та чітка - банки, які у встановленому порядку отримали банківську ліцензію і письмовий дозвіл Національного Банку України на здійснення валютних операцій, мають достатні юридичні підстави та законне право щодо надання кредитів в іноземній валюті. Така операція не потребує наявності в банку індивідуальної ліцензії на здійснення разової валютної операції.

- Уже існує судова практика підтвердження правомірності укладення кредитних договорів в іноземній валюті?

Так. Зокрема, рішеннями Вищого господарського суду України від 26.05.2010 у справі №2/147 за позовом фізичної особи-підприємця до ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", визнано що банки мають право здійснювати операції з валютними цінностями з розміщення залучених коштів в іноземній валюті на підставі банківської ліцензії та письмового дозволу Національного банку на здійснення валютних операцій.

- Якщо в подальшому позичальник використовує отриманні кредитні кошти в іноземній валюті при здійсненні розрахунків з іншим резидентом України - чи потрібна індивідуальна ліцензія?

У разі, якщо позичальник використовуватиме на території України отримані кредитні кошти в іноземній валюті як засіб платежу при здійсненні розрахунків з іншим резидентом України (що не є уповноваженим банком), то одній із цих сторін необхідно отримати індивідуальну ліцензію на використання іноземної валюти як засобу платежу на території України, що передбачено статтею 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю"Наверняка у Вас есть вопросы на которые Вы хотели бы знать ответ. Консультации с друзьями и знакомыми, порой, приносят больше вреда, чем пользы. Раздел "Консультации" отвечает на многие из них. Теперь появляется возможность задать конкретный вопрос компетентным лицам и получить на него конкретный квалифицированный ответ.
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.