Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Онлайн Cмела - бесплатные консультации
 Яким чином оподатковується дохід від надання в оренду приміщень, будівель, тобто нерухомого майна, фізичною особою юридичній особі чи фізичній особі – підприємцю згідно з нормами Податкового кодексу?


Пунктом 170.1 статті 170 Податкового кодексу України визначено порядок оподаткування доходів від надання приміщень в оренду. Податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості, інших, ніж земельні ділянки є орендар, тобто та особа, яка бере в оренду нерухоме майно.

Доходи, від надання в оренду нерухомого майна оподатковуються податковим агентом під час їх виплат за їх рахунок.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.

Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Отже, доходи від надання в оренду нерухомого майна фізичною особою юридичній особі чи фізичній особі – підприємцю оподатковується орендарем, як податковим агентом, під час виплати за їх рахунок.

Якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році - 9410 грн), то ставка податку становить 15 відсотків, а у разі перевищення - податок становить 17 відсотків із суми перевищення.



Відділ масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян
Смілянської ОДПІ



Наверняка у Вас есть вопросы на которые Вы хотели бы знать ответ. Консультации с друзьями и знакомыми, порой, приносят больше вреда, чем пользы. Раздел "Консультации" отвечает на многие из них. Теперь появляется возможность задать конкретный вопрос компетентным лицам и получить на него конкретный квалифицированный ответ.
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2017 by Kasseler CMS. All rights reserved.