Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Aктуальні питання медицини у прямому ефірі

27.09.2010, Просмотрено: 1249, Категория: Общество, Комментарии: 0
23 вересня на обласному телебаченні відбувся прямий ефір із першим заступником начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Миколою Клімовим.

Серед основних питань, піднятих у програмі такі: нововведення у галузі охорони здоров’я, кадрова ситуація, щорічний медичний огляд та актуальна тема майбутньої епідемії грипу.

Микола Євтійович розповів, що сьогодні проводиться активна робота Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф з метою реформування галузі. Особливий акцент робиться на розвитку первинної ланки медичної допомоги: будівництво та ремонт фельдшерсько-акушерських пунктів, забезпечення лікувальних закладів сучасним обладнанням та кадрами. Так, найближчим часом планується відкриття 15 пунктів швидкої медичної допомоги та створення госпітальних округів. Микола Клімов пояснив, що утворення регіональних центрів було ініційоване з метою акумулювання коштів та оновлення медичної бази, адже забезпечити абсолютно усі медичні заклади районів (ФАПи та амбулаторії) обладнанням та кадрами немає можливості. Тепер, наприклад, Уманська районна лікарня надаватиме допомогу місту Умань та шістьом прилеглим районам.

Кадрова ситуація на сьогодні, нажаль, не змінилася. Проте з метою забезпечення медичної галузі молодими працівниками, планується проведення ряду заходів. Серед них: проведення профорієнтаційної роботи у школах; навчання здібних випускників за кошти місцевого бюджету і направлення їх на роботу; відкриття медичного факультету в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького та інституту медсестринства у медколеджі; закупівля житла для медичних працівників.

Вкотре піднімалася тема запровадження щорічних медичних оглядів. Микола Клімов пояснив, що ці огляди поновлюються (адже вони існували за часів СРСР) для того, щоб на ранніх стадіях виявити хвороби й попередити їх загострення. Зокрема, лікарі будуть акцентувати увагу на онкологічних захворювань та туберкульозі. Адже на сьогодні, наприклад, лікарі виявляють занедбану візуальну форму онкологічних захворювань у 20 % громадян.

Медогляди плануються проводитися за місцем проживання щорічно і безкоштовно.

За прогнозами епідемія грипу цього року розпочнеться із середини жовтня. На сьогодні медичні заклади готуються до спалаху хвороби: є достатній запас медикаментів, проводиться робота із забезпечення лікувальних закладів медперсоналом, розроблена нормативна база для того, аби, якщо виникне необхідність, розширювати відділення.

Окрім того, аптечна мережа буде повністю забезпечена найнеобхіднішими ліками від грипу.

Підняті теми викликали дискусію в студії. Проте багатьох глядачів хвилювало питання добровільних внесків. Микола Клімов пояснив, що внески робити не обов’язково. Проте, на сьогодні бюджет галузі охорони здоров’я складає 40 %. Тому лікарні не спроможні обійтися без додаткових коштів. Існує поняття “медичного кошика” – до нього входить мінімальний перелік безоплатних медичних послуг.

Окремо глядачі підняли тему лікарняних кас, члени яких вносять внески і потім, у разі хвороби, мають можливість отримати медичну допомогу. На сьогодні на Черкащині такі каси малопотужні, але їх розвиток у перспективі. За словами Миколи Клімова – це прообраз страхової медицини.
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.