Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 ДАЇ підозрюють у загибелі чоловіка

05.10.2010, Просмотрено: 2154, Категория: Происшествия и криминал, Комментарии: 0
mini-15807.jpgУ хаті Галини Шульги, жительки села Макіївка Смілянського району, на видному місці – велика фотографія її 26-річного сина, Івана Мельника. Усміхнений хлопець стоїть на фоні вкритого снігом поля. На рамці фото – чорна стрічка. Кілька тижнів тому мати поховала свого сина. 28 серпня в цьому селі сталася справжня трагедія, котра шокувала всіх.

"Ванько тікав, бо боявся, щоб його знову не били"


– Увечері ми з Ванею пололи на городі. Десь о 19.30 зателефонував другий мій син, Вася, він працює охоронцем у ТОВ "Агро-Рось", і попросив, щоб Ваня привіз води. Ваня сідає на мотоцикл з коляскою "Юпітер-5" і їде, – пригадує той страшний для себе день Галина Василівна.

– Я з товаришем обходив поле, коли чую – мотоцикл "розривається". Бачу – Ванько на мотоциклі їде, а даішники – за ним. Він повертає в кукурудзу і вони за ним, – додає сам Василь. Вони з Іваном близнята.

Василь розповідає, що бачив, як Іван переїхав посадку та заїхав у садок. Автомобіль ДАІ зупинився біля саду і двоє чоловіків побігли туди. Приблизно хвилину їх не було. Потім вони вискочили, сіли в машину і поїхали в бік села Матусів.

Жінка пригадує, що після розмови з сином Василем вона двічі підряд набирала номер мобільного Івана. Той не брав трубки. На третій раз почула: "Відсутній зв'язок". Цей неприйнятий дзвінок зафіксовано о 19.58. Тепер мати підозрює, що телефон хтось вимкнув, щоб за його дзвінком сина не могли швидко знайти. Вона каже, що потім побігла в той яблуневий садок, який неподалік їхньої вулиці, і скільки вистачало сили гукала сина: "Ваню! Ваню! Ваню!". Галина переконана – аби син у ту мить був живий, він би обізвався.

Погоню за сільським мотоциклістом бачила тамтешня жителька Любов Качанович. Вона опинилася в саду саме в ту мить, бо пішла дивитися, чи вродили там горіхи.

– Я бачила, як по полю мчав червоний мотоцикл з коляскою, а метрів за 5–8 за ним – синє авто ДПС з мигалкою. Потім мотоцикл заскочив у садок, а машина об'їхала з іншого боку, йому назустріч. Далі чула лайку, крики. Що було потім – не знаю, бо пішла додому. Я ж не знала, що це Ванюшка там, – говорить Любов Каганович, про що вона й написала в заяві до Смілянської міськрайонної прокуратури.

Чому Іван Мельник тікав від ДАІ його мати пояснює тим, що син боявся, що його битимуть. І наводить приклад. Було це два роки тому. Син їздив "Запорожцем" у сусіднє село зустрічати свою дівчину Ірину. А коли повертався назад, то його зупинили працівники ДАІ, аби перевірити документи. Прав на водіння авто в хлопця не було, оскільки він має вроджений порок серця. Тож даішники, за її словами, взяли сина за барки, витягли із машини і побили. Все це на очах у свідків – Іванової дівчини та ще двох молодих людей. За те, що син керував автомобілем не маючи прав, вона, за рішенням суду, заплатила 340 грн. штрафу.

"Не можу з цим змиритися і жити"

П'ятдесят макіївчан шукали Івана в кинутому й захаращеному колгоспному саду до четвертої години ранку. Пошуки зниклого хлопця родина та односельці продовжили й наступного дня, з шостої ранку. Через три години люди знайшли Іванів мотоцикл. А тіло самого хлопця – тільки о 16-ій годині. Про те, що сина знайшли, Галина Василівна зрозуміла, коли побачили, як односельці розходяться по садку й ховають очі. Вона зрозуміла, що люди бояться їй говорити про щось дуже страшне. Мати запитала, чи живий її син. Їй відповіли, що він мертвий.

Жінка розповідає, що до сина люди її близько не підпустили. Метрів за три мати побачила, що Іван лежить зігнувшись, чомусь без футболки, в штанях і капцях. Вона запевняє, що руки й ноги в нього були сині, а ще – великі подряпини на лобі, щоці, підборідді. Мобільний був при хлопцеві. Мати дивується, чому на мобільному сина стояв пін-код, каже, у Вані його ніколи не було. Довелося телефонувати до оператора, щоб розблокувати телефон. Мати розповідає, що запитувала, чого з телефону не зняли відбитки пальців. І каже, що їй відповіли, мов, "ви зберігайте, воно справи не стосується". І обурюється, чому футболку, на якій є підозрілі плями і бруд, не взяли на експертизу.

– Патологоанатом написав про причину смерті: серцево-судинна недостатність, аортальний порок серця. Це я й без вас, люди добрі, знаю, що в нього порок серця. Я питаю: чого мотоцикл в одному місці, а там, де Ваню знайшли, було видно сліди від машини на двох мурашниках? Я переконана, що його вкинули в багажник і туди завезли, – запевняє Галина Василівна. За описом експертів, каже вона, у її сина, коли його знайшли, зафіксована гематома лівого передпліччя, а коли його перевернули, то в нього носом та оком йшла кров. Мати вважає, що "працівники ДАІ його били, не знаючи що він хворий на серце і так швидко помре".

Близьким Івана Мельника важко змиритися з горем, яке прийшло їхню родину. Про те, що сталося в Макіївці 28 серпня Галина Василівна Шульга написала в Міністерство внутрішніх справ України, в Генеральну прокуратуру, в черкаські, київські газети та на телевізійні канали.

Коментарі правоохоронців:

Максим Кончин, Смілянський міжрайонний прокурор:

– У нас є заява від матері цього хлопця. Поки що ніяких коментарів дати не можемо, оскільки проводимо перевірку. Тільки по її закінченню можна буде щось говорити.

Наталя Таран, начальник відділу зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Черкаській області:

– Наразі триває слідство, винні, якщо вони є, обов'язково будуть покарані. Але на тілі хлопця не було жодних слідів побоїв. Найімовірніше, він просто злякався, бо їхав без документів. А оскільки мав проблеми з серцем, то йому стало погано. В будь-якому разі коментувати щось можна буде після завершення слідства.
Підготував: Людмила НІКІТЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.