Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Щорічний медогляд буде безкоштовним для громадян.

20.09.2010, Просмотрено: 1997, Категория: События, Комментарии: 0
Проходження щорічного медичного огляду з лабораторним обстеженням, який Міністерство охорони здоров'я планує запровадити з наступного року, для громадян буде абсолютно безкоштовним. Про це на брифінгу перед початком прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів заявив міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник.

За словами міністра, МОЗ готове до проведення загальної диспансеризації населення. Він нагадав, що вона не є новацією, а здійснюватиметься на базі перевіреного роками досвіду.

Матеріально-технічних ресурсів для проведення загальної диспансеризації населення наразі "практично достатньо, хоча вони не є до кінця досконалими", зазначив З.Митник. Однак існує проблема із забезпеченістю окремих регіонів медичними кадрами, зокрема бракує лікарів на первинному рівні, де повинна проходити диспансеризація. "Але ми будемо виходити з цієї ситуації, на перших порах використовуючи наявний людський потенціал лікарів і медсестер", - сказав міністр.

Відповідаючи на запитання журналістів, З.Митник повідомив, що до проходження щорічного медогляду примушувати нікого не будуть, бо МОЗ не має на це права, так само, як нікого й не каратимуть за ухиляння від нього. Виняток становлять лише ті громадяни, які працюють на харчоблоках, у контакті з людьми тощо - без проходження медогляду їх просто не допускатимуть до роботи.

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило наказ "Про диспансеризацію населення", яким запроваджується обов'язковий щорічний медичний огляд з лабораторним обстеженням громадян усіх вікових груп. При медогляді дорослих обов'язковими будуть вимірювання зросту, ваги, артеріального тиску, перевірка гостроти слуху і зору, аналіз крові і сечі, рентген грудної клітки, мамографія і ультразвукове обстеження простати для чоловіків. Передбачається, що дільничний або сімейний лікар плануватиме медогляди всіх громадян, які проживають на території обслуговування, і вестиме персоніфікований облік тих, хто пройшов диспансеризацію.Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.