Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Українці їдять заборонені харчові добавки

04.10.2010, Просмотрено: 2774, Категория: НОВОСТИ СМЕЛА, Комментарии: 0
mini-dobavki.jpgУкраїнці, не замислюючись, поїдають ковбаси і шоколад, рясно насичені харчовими добавками, від яких відмовилися Європа і Росія. Про це 6 червня повідомляють «Волинські Новини».

На консервантах, стабілізаторах, антиоксидантах, емульгаторах і підсилювачах смаку тримається вся сучасна харчова промисловість, - констатує Світлана Берзіна, президент Всеукраїнської громадської організації Жива планета.
Однак у Європі перелік цих небезпечних сполук постійно переглядається. І як мінімум 400 ароматичних речовин, які використовують в Україні, в державах ЄС заборонені, - стверджує вона.

Пані Берзіна наводить приклад: на відміну від України, в Євросоюзі та Росії кілька років тому заборонили добавки Е-216 і Е-217-консерванти для шоколаду, цукерок і ковбас, - визнавши, що вони провокують виникнення раку.А вітчизняне законодавство дуже лояльне до виробників і експортерів, - відзначає Коореспондент.

Ситуацію ускладнило вступ країни в СОТ: тепер чиновники отримали формальні підстави впускати в Україну всі імпортні барвники, консерванти та інші інгредієнти, які раніше ввозити заборонялося, - зазначає пані Берзіна.

Таким чином, в країні використовуються чи не всі існуючи в світі ароматизатори, консерванти та інші складові, у тому числі - небезпечні для здоров'я.

Як повідомляє видання, у свою чергу зловживати численними Е вітчизняних виробників змушує конкуренція з імпортом.Україна від європейських країн відрізняє і відсутність контролю з боку держави над випуском і імпортом товарів з добавками.

У підсумку на кону здоров'я українців - навіть дитячі цукерки і улюблені в народі чіпси з лимонадом містять небезпечні сполуки.
Теги: добавки
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.