Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ - роз'яснення

19.06.2011, Просмотрено: 2368, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 0
Автоматичне бюджетне відшкодування ПДВПроцедура автоматичного відшкодування та критерії, відповідність яким дає право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість та критерії для його отримання, регламентовано Податковим кодексом України.

Відповідно до пунктів 200.18 - 200.21 статті 200 розділу V Податкового кодексу України та наказу ДПА України від 25.01.2011р. N 42 з метою забезпечення відкритості процесу відбору підприємств для бюджетного відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, зокрема шляхом надання платникам податку обгрунтованих пояснень причин невключення до переліку платників, які мають право на таке відшкодування затверджено Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Даний порядок встановлює рівні права для всіх платників ПДВ, які мають право на таке відшкодування і відповідно до якого платник податку повинен відповідати одночасно критеріям, визначеним у п. 200.19 ст. 200 розділу V Податкового кодексу.

Такі критерії оцінки платника побудовано на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації і для визначення їх відповідності використовуються дані податкових декларацій платника з ПДВ; відомості з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону № 755; дані податкового розрахунку платника податків форми 1 ДФ "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку"; дані податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

Критерії, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ є наступні.

1. Стан платника в Єдиному державному реєстрі юридичних і фізичних осіб.
Для формування зазначеного критерію використовують відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" і відомості, внесені до Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб, сформовані на підставі судових рішень та оголошень про банкрутство.

2. Операції, до яких застосовується нульова ставка.
Для формування зазначеного критерію використовують дані податкових декларацій платника з ПДВ (як декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, так і декларації з ПДВ підприємств, що застосовують спеціальні режими з оподаткування) за попередні 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців)/ попередні чотири послідовні звітні податкові періоди (квартали) та уточнюючих розрахунків з ПДВ (як до декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, так і до декларації з ПДВ підприємств, що застосовують спеціальні режими оподаткування) у зв’язку із самостійним виправленням помилок таких звітнх періодів.

3. Суми розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов’язаннями контрагентів платника.
Для формування зазначеного критерію використовуються дані, відображені платником податку в додатках до податкової декларації з ПДВ: Розшифровці податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, Розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ.

4. Рівень заробітної плати.
Для формування зазначеного критерію використовують дані податкового розрахунку платника податків форми 1ДФ “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку” окремо за кожним із останніх чотирьох послідовних звітних періодів (кварталів), щодо яких минув граничний термін подання податкової звітності.

5. Критерії, відповідність хоча б одному з яких є обов’язковою умовою:

5.1 Чисельність працівників.
Для формування цього критерію використовують відомості податкового розрахунку платника податків форми 1ДФ “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку” щодо кількості працівників, які отримували доходи у вигляді заробітної плати (за винятком осіб, прийнятих/звільнених у звітному періоді (кварталі), окремо по кожному з останніх чотирьох послідовних звітних податкових періодів (кварталів), щодо яких минув граничний термін подання податкової звітності.

5.2 Виробничі потужності підприємства.
Для формування цього критерію використовуються дані податкової звітності з податку на прибуток підприємств за останній звітний податковий період, щодо якого минув граничний термін подання, а саме: сукупна балансова вартість основних фондів (починаючи зі звітності за ІІ квартал 2011 р. – основних засобів) на початок розрахункового періоду.

5.3 Рівень визначення податкового зобов’язання з податку на прибуток до сплати до бюджету (відношення сплаченого податку до обсягів отриманих доходів).

Для формування цього критерію використовуються дані податкової звітності з податку на прибуток підприємств; розрахунок проводиться окремо по кожному з останніх чотирьох послідовних звітних податкових періодів (кварталів), щодо яких минув граничний термін подання податкової звітності.

6. Наявність податкового боргу.
Для формування цього критерію (ПБ) використовуються зведені показники загальної суми податкового боргу платників податків до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням суми боргу по основному платежу, пені штрафних (фінансових) санкціях) на перше число місяця, другого за звітним періодом.

Встановлення критеріїв дає можливість платнику ПДВ планувати свою діяльність з метою досягнення їх відповідності.
Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після кожного граничного терміну подання звіності.

Відповідно за підсумками кожного окремого звітного періоду перелік платників, які відповідають критеріям, що надають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, може змінюватись.

Податковий орган протягом 17 календарних днів після граничного терміну подання звітності повідомляє платника податку про невідповідність критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування з наданням детального пояснення і розрахунків за критеріями, значення яких не дотримано (за формою згідно з додатком до Порядку, що формується на підставі даних переліку платників податку, які не відповідають критеріям, визначеним у Податковому кодексі, та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ).

Запровадження автоматичної системи відшкодування ПДВ, тобто – здійснення централізованого відбору декларацій платників для автоматичного відшкодування, передбачає:

- скорочення до 20 днів (замість 30) – строків проведення перевірки (від граничного терміну подання декларації);
- скорочення до трьох робочих днів продовження терміну самої перевірки, замість п'яти днів
- скорочення строків направлення висновків казначейству;
- скорочення строків перерахування казначейством коштів на рахунок платника.

Відділ масово-роз'яснювальної
роботи та звернень громадян
Смілянської ОДПІПогода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.