Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Чистий четвер: з віничком та в баньку

20.04.2011, Просмотрено: 2560, Категория: События, Комментарии: 0
Чистий четвер: з віничком та в банькуСвяту Великодня, як відомо, передує Чистий четвер. Здавна побутував звичай, в цей день не лише навести порядок в оселі, а й подбати про чистоту свого тіла. Тому у чистий четвер без відвідування лазні, не обійтися, як і без банного віничка.
- Значення віника у лазні переоцінити не можливо, - говорить господар "Приватної баньки" Анатолій Керекеша. – Віник, як "промокашка", забирає із тіла все – бруд, піт, сіль, шлаки. Віником можна попарити і принести користь здоров'ю, а можна, навпаки, зашкодити – спекти чи побити людину, або просто помахати без усякої користі. Паритися з віничком – це ціла наука.

Є багато варіантів віників для лазні. Але найбільш популярні і корисні віники березові. Їх вважають жіночими, бо ніжні, м'які, гнучкі. Нагадаємо, береза має багато чудодійних властивостей. Наукою доведено, що речовини, які виділяються із березових листків під час випаровування в лазні, прекрасно борються з хвороботворними організмами. Листя берези мають пористу структуру і в парній, вони досить міцно прилягають до тіла, вбираючи піт. Березовий віник, на відміну від інших, має кращі очищаючі властивості. Пар, який іде від нього віника, корисний для людей, які мають проблеми зі шкірою. Пригадайте, на основі дьогтю готують ліки для шкіри. А що таке дьоготь? Це - продукт переробки берези.

Віники з берези одноразові, їх дуже важко заготовляти, тому й дорожчі від інших, але ціну виправдовує якість. У „Приватній баньці” віники заготовляють господарі самі. Ріжуть їх в екологічно чистих місцях, ніколи не вибирають дерев, що ростуть обабіч дороги в тумані пилу.

Дубовий віник – чисто чоловічий. Він для достатньо витривалих і здорових любителів попаритися. Такого віника вистачає на кілька відвідувань лазні.
У "Приватній баньці" віники замочують за 3-4 години до приїзду відвідувачів у холодній воді. Так, саме у холодній, щоб не втратили своїх ароматичних властивостей. Коли банщик починає працювати цим віничком, то все навколо заповнює такий аромат, що словами передати це просто неможливо. Із вимоченим у гарячій воді віником такого досягти неможливо. Сходіть у „баньку”, відчуйте її неповторний особливий дух - пар, віничок, а потім за столик на лавку і чайок на семи лікарських травах, улюблене пивце з рибкою… Тіло дихає, відпочиває... З легким паром, вас, у Чистий четвер і завжди, коли душа забажає.

(Нові поради від "Приватної баньки" читайте у наступному випуску газети "Торговий ряд").Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.