Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Фіксований сільськогосподарський податок - що треба знати.

28.12.2010, Просмотрено: 3229, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 0
Фіксований сільськогосподарський податок


Особливості справляння фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП) визначено главою 2 розділу XIV Кодексу, яка набуває чинності із 1 січня 2011 р.

Відповідно до ст. 301 Кодексу платниками ФСП можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює чи перевищує 75%, але з врахуванням обмежень, встановлених пунктом 301.6, не можуть бути зареєстровані платниками ФСП:
1) суб'єкти господарювання, в яких понад 50% доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин, диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра;
2) суб'єкти господарювання, які провадять діяльність із виробництва та/або реалізації підакцизних товарів, окрім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29-2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції;
3) суб'єкти господарювання, які на день подання документів для набуття статусу платника податку мають податковий борг (недоїмку), за винятком безнадійного податкового боргу (недоїмки), який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Необхідно врахувати, що перелік доходів сільськогосподарського товаровиробника, отриманих від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, визначений пунктом 308.4 Кодексу доповнено доходами, отриманими від реалізації продукції:

- рослинництва на закритому ґрунті та продуктів її переробки на власних підприємствах;
- тваринництва і птахівництва та продуктів її переробки на власних підприємствах.

Окрім того, зазначений пункт містить перелік супутніх послуг, доходи від яких також включаються до складу доходів, отриманих від реалізації сільгосппродукції.

Згідно зі ст. 303 Кодексу базою оподаткування ФСП для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, проведена за станом на 1 липня 1995 р., індексація якої не проводиться.

Для набуття і підтвердження статусу платника ФСП сільськогосподарським товаровиробникам до 1 лютого п.р. необхідно надати до податкових органів перелік документів, визначених ст. 308 Кодексу, а саме:

- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо усієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- звітну податкову декларацію з податку на п.р. окремо щодо кожної земельної ділянки – органу державної податкової служби за місцем розташування такої земельної ділянки;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва – органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади з питань державної аграрної політики за погодженням із центральним органом державної податкової служби;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

У відомості (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються відомості про кожен документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, в т.ч. про кожен договір оренди земельної частки (паю).

Підтвердження розміру площ сільськогосподарських угідь, що перебувають у власності сільськогосподарського виробника чи надані йому в користування, в т.ч. на умовах оренди, та їх нормативної грошової оцінки здійснюється відповідними органами державних земельних ресурсів за місцем розташування земельної ділянки.

Разом із тим, податкові органи за місцезнаходженням сільськогосподарського товаровиробника мають упродовж 10 робочих днів із дати подання податкової декларації чи заяви видати довідку про набуття чи підтвердження статусу платника ФСП.
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.