Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Як не попастися "на гачок" фальсифікованої горілки

08.01.2011, Просмотрено: 1656, Категория: События, Комментарии: 0
Як не попастися «на гачок» фальсифікованої горілки

Новорічно-різдвяні свята у розпалі. Попри попередження та застереження медиків щодо шкідливості вживання алкоголю, «атрибути» святкового столу в українців неодмінні — горілка, вино, коньяк тощо. Півбіди, коли вони споживаються у межах розумного, а от біда, коли на стіл потрапляє фальсифікат, вживання якого може коштувати нашим громадянам здоров'я, а подекуди навіть життя. Якщо такий товар потрапив на прилавки магазину, то як відрізнити підробку від оригіналу.

Згідно із вимогами ДСТУ на пляшку із горілкою наклеюють художньо оформлену етикетку. На пляшці, з ковпачком, що закручується, окрім етикетки, може бути кол'єретка (фігурна етикетка зверху) та контретикетка (на зворотній стороні) .

У заводських умовах попередньо нарізані за потрібними розмірами етикетки наклеюються на автоматичних лініях. За допомогою верстату-автомату клей наноситься поперечними смужками, які розташовані періодично на задній поверхні етикетки. Ширина смужок при цьому становить 1,5 мм і наносяться вони з періодичністю 2,5 мм. Трапляється обладнання і з іншими параметрами нанесення клею — ширина стрічок 4 мм, періодичність 5 мм .

Натомість при саморобному наклеюванні етикетки свої «особливості»:

- Клей на зворотній стороні етикетки нанесений не поперечними смугами, а суцільним шаром, або іншим чином, та виступає за межі етикетки.

- На зворотній стороні етикетки відсутнє позначення дати випуску.

- На поверхні пляшки є сліди зсуву етикетки. При наклеюванні на автоматичній лінії таке неможливо — притискний ролик може прокручувати етикетку лише один раз. Якщо є повторний контур, це свідчить про втручання людини в процес виробництва, тобто відхилення від заводської технології.

- Наявні залишки старого клею.


Якщо зазначена дата закорковування, нанесена спеціальним принтером на бічній поверхні ковпачка не збігається з датою, нанесеною на етикетку чи контретикетку.

Пляшки повинні бути щільно закорковані і не протікати під час перевертання. Щільність закорковування також забезпечується відповідним верстатом автоматичної лінії і край ковпачка повинен бути щільно і рівномірно притиснутим до горловини пляшки. А бокова частина ковпачка не повинна мати нерівностей та перекосів.

Марка акцизного збору – спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої. Наявність її на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Марки акцизного збору для маркування алкогольних напоїв виготовляються з паперу і мають такі розміри: довжина – 160 мм ±0,25 мм, ширина – 20 мм ±0,5 мм.

Марки мають наскрізну нумерацію, яка складається з двох цифр індексу регіону-виробника продукції, що маркується, серії та окремого для кожної марки номера. Така нумерація наноситься паралельно довшій стороні марки.

Крім того, на кожну марку наносяться додаткові реквізити: напис, що складається з початкових літер слів "алкоголь імпортний" ("алкоголь вітчизняний") - "АІ" ("АВ"), двох двозначних чисел (місяць і рік, у якому вироблено марки), розділених скісною лінією, та зазначення суми акцизного збору, сплаченої за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака.

Шестизначна нумерація виконана чорною фарбою, що проникає на зворотний бік марки червоним кольором. Уздовж акцизної марки в кольоровому візерунку зверху та знизу розташований негативний мікротекст у вигляді повторюваного слова “УКРАЇНА”.

Ліворуч та праворуч малого герба у вигляді звивистих ліній розташований позитивний мікротекст “Державна Податкова Адміністрація України”.

Веселих свят Вам, будьте обережні.
Теги: міліція
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.