Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Лікарняні виплачуватимуть по-новому

07.03.2011, Просмотрено: 2283, Категория: События, Комментарии: 0
Лікарняні виплачуватимуть по-новомуЗгідно з новим законом, працедавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності.
Кабінет Міністрів затвердив положення про новий порядок виплати лікарняних. Про це 23 лютого повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Він нагадав, що, відповідно до прийнятого Верховною Радою закону про єдиний соціальний внесок, змінився порядок компенсації лікарняних із Фонду соцстрахування.
- Зараз головні бухгалтери сідають зі співробітниками Фонду соціального страхування із тимчасової втрати працездатності і показують об'єми лікарняних. Після того, як ці звіти приймаються, впродовж десяти днів фонд повинен це компенсувати. На жаль, затягнулося затвердження даного положення після ухвалення відповідного закону і затягнулася через це виплата лікарняних, - зазначив міністр.

За його словами, зараз положення затверджене, усі заявки, які надійшли на сьогодні до фонду, сплачені.
Тігіпко також зазначив, що уряд не зможе найближчим часом вирішити питання заборгованості по фонду. Така заборгованість, за його інформацією, на сьогодні складає близько 400 млн. грн.

Нагадаємо, що згідно з законом про єдиний соціальний внесок працедавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності (лікарняного). Із шостого дня допомогу з тимчасової непрацездатності виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Крім того, розширено перелік людей, які мають отримувати 100 відсотків доходу, перебуваючи на лікарняному. Тепер це батьки, які доглядають дітей віком до 14 років, чорнобильці всіх категорій, ветерани війни, жертви нацистських переслідувань і донори.

60% від середньої зарплатні за лікарняний отримують працівники зі стажем до 5 років, 80% - зі стажем від 5 до 8 років. І на повний заробіток можуть розраховувати ті, у кого страховий стаж понад 8 років.Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.