Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Нові правила щодо продажу ароматичних чи курильних сумішів.

08.12.2010, Просмотрено: 1731, Категория: Происшествия и криминал, Комментарии: 0
ароматичні сумішіВживання наркотичних засобів небезпечне, знає напевно кожен. А от всілякі ароматичні чи курильні суміші не завжди сприймаються з пересторогою. Більше того – купити їх можна практично у вільному доступу. Про те, що чимало таких наборів містять наркотичні речовини, мало хто задумується. Не заборонено, значить дозволено, такий стереотип сприйняття обходиться досить дорого, особливо для молоді, яка й є основним споживачем цих сучасних наворотів. Адже в безневинних на перший погляд ароматичних наборах містяться психоактивні компоненти, які чинять негативний вплив на здоров‘я та психіку споживачів.

Психоактивні компоненти сумішей заборонені у Німеччині, Франції, Естонії, Чилі, Польщі, Швейцарії, Великобританії, Швеції та Південній Кореї. Обмежений обіг сумішей для куріння та їх компонентів запроваджений у Австрії та Фінляндії.

В Україні ж для тих, хто хоче задурманювати мізки молодих, чимало законодавчих лазівок. Міністерство внутрішніх справ стурбоване розповсюдженням на території України сумішей для куріння, до складу яких входять частини рослин, порошків, які не проходили санітарно-епідеміологічну експертизу на території України на наявність небезпечних для здоров'я людей речовин.

Варто зазначити, що на території нашої країни заборонено розповсюджувати речовини, які включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Однак останніми роками відбулись істотні зміни, які характеризуються значним поширенням в Україні нових видів медичних психоактивних препаратів, які не включені до цього Переліку.

Відповідно - продаж таких речовин офіційно не заборонений. Згідно з чинним законодавством, аби це зробити, потрібно провести відповідні експертизи, які підтвердять небезпечність даного виду суміші, і лише після цього можна клопотати про внесення його до зазначеного Переліку.

Ураховуючи велику небезпеку для здоров'я людей, яку становить немедичне вживання зазначених курильних сумішей, Міністерством внутрішніх справ ініційовано питання щодо необхідності запровадження контролю за обігом зазначених компонентів шляхом унесення відповідних змін до переліків підконтрольних речовин.

У свою чергу, Міністерством охорони здоров'я розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», де зазначені компоненти сумішей віднесені до психотропних речовин. На даний час вказаний проект постанови проходить правову оцінку в Міністерстві юстиції України.

А тим часом напівлегальний ринок продажу курильних сумішей, від яких добряче чманіє голова, працює. Вчора в кількох регіонах одночасно було проведено спеціальні рейди щодо припинення незаконного обігу курильних сумішей. Зокрема, такі заходи відбулися в АР Крим, Харківській, Дніпропетровській, Одеській областях та м. Києві.

В столиці працівниками міліції було відпрацьовано чотири об‘єкти реалізації курильних сумішей, станції метро, де концентрується значна кількість людей. В переході до торговельного центру на станції метро «Петрівка» було вилучено 65 пакетів, не потраплять до покупців завдяки втручанню міліції три десятки упаковок, які продавалися на станція метро «Мінська», 16 упаковок –на «Харківській». Чималу партію небезпечного товару вилучили ще на одній столичній станції метро - на виході з «Житомирської» працівники міліції помітили та вилучили 88 пакетів цього небезпечного товару. Всього по країні за час проведення акції було вилучено 650 пакетів (0,25 грама) загальною вагою приблизно 200 грамів.

Загалом з початку року територіальними підрозділами Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС зареєстровано 598 фактів, пов'язаних з обігом курильних сумішей, з яких 44 факти по інформації, яка надійшла з Інтернет-джерел. Порушено 183 кримінальні справи, з яких 76 - за збут курильних сумішей, до складу яких входять психотропні речовини.Варто зазначити, що з цієї кількості 29 кримінальних справ порушено за фактами використання мережі Інтернет, з яких 19 - за збут курильних сумішей.

ароматичні суміші


Проведеними заходами закрито 20 Інтернет-сайтів, через які розповсюджувались курильні суміші.

Однак далеко не у всіх випадках вдалося реально вплинути на ситуацію. За 383 матеріалами щодо виявлення обігу курильних сумішей, в порушенні кримінальних справ було відмовлено, у двох третинах випадків через те, що деякі вилучені речовини не внесені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770.

Загалом територіальними підрозділами БНОН вилучено 77,39 кг курильних сумішей.

Не зважаючи на те, що реальних важелів впливу на ситуацію недостатньо, питання протидії поширенню курильних сумішей перебуває в зоні підвищеної уваги правоохоронців. МВС постійно відслідковуються речовини, які є предметом зловживання серед наркозалежних осіб, але не внесені до Переліку.

З 1 квітня 2010 року органами внутрішніх справ установлено 763 речовини, відносно яких на території України не вжито заходів контролю, з них 177 речовин з вмістом синтетичного каннабіноїду JWH.

На сьогодні 40 речовин за ініціативи МВС включено до Переліку постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2010 року № 373. Крім того, МВС 4 листопада 2010 погоджено проект постанови Уряду щодо віднесення ще 40 речовин до зазначеного Переліку, питання щодо решти 683 речовин знаходиться на опрацюванні в Державному комітеті України з питань контролю за наркотиками.

Відрадно, що до боротьби з наркотичним злом підключається і молодь. Так представники молодіжних громадських організацій підтримували проведення рейдів щодо припинення незаконного обігу курильних сумішей, сприяли міліції у виявленню підозрілих торговельних точок, де реалізовувалися заборонені та небезпечні суміші.

Наразі є сподівання, що ситуація з обігом курильних та ароматичних сумішей для спалювання, які містять небезпечні речовини, вирішиться найближчим часом. Народний депутат України Андрій Пінчук виступив ініціатором нового законодавства в цій сфері, яке б забороняло обіг небезпечних речовин. Зокрема, підготовлено законопроект щодо ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі сумішами для куріння і речовинами для ароматизації повітря, які призначені для спалення. Виняток становлять хіба що речовини, які використовуються в релігійних обрядах.

ароматичні суміші


МВС повністю підтримує таку ініціативу народного депутата та сподівається, що вже найближчим часом проблему поширення курильних сумішей можна буде вирішити завдяки вдосконаленому законодавчому полю.

- Законопроект – це тільки запланований акт, повинен пройти час, щоб його прийняти, - зазначив Андрій Пінчук. - Я буду звертатися до прем‘єр-міністра, щоб ініціювати постанову Кабінету Міністрів для того, аби заборонити усі суміші, тобто піти від зворотного – не щось конкретне заборонити, а заборонити все.ДЗГ МВС України
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.