Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Новий механізм стягнення штрафів ДАІ вже запрацював

28.04.2011, Просмотрено: 5095, Категория: Транспорт, Комментарии: 0
Новий механізм стягнення штрафів ДАІ вже запрацював9 березня 2011 року набув чинності Закон «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» і деяких інших законодавчих актів України відносно вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів і інших органів (посадовців), що докорінно змінив роль боржника у виконавчому провадженні.

Відтепер питання вилучення вашого автомобіля в рахунок погашення штрафів залежатиме від вашого уміння рахувати до - 2 550 грн.! Це ключова цифра для подальших розрахунків. Від цієї суми залежить усе!

Отже, вас зупинив інспектор ДАІ і виписав «мінімум» - 255 грн. штрафу. Упродовж 10 днів ви можете оскаржити його рішення. Якщо штраф не оскаржили, і не сплатили його упродовж 15 днів, сума автоматично збільшується двоє - 510 грн. А ви не платите.

Упродовж 3-х місяців ДАІ звертається у виконавчу службу із заявою про примусове стягнення цієї суми з боржника, тобто з вас. У заяві стягувач, якою стає ДАІ, може просити про накладення арешту на ваші грошові кошти, а у разі їх відсутності - на автомобіль або інше майно. Відкривається виконавче впровадження. Автомобіль вже підлягає арешту!

Чи можна сховатися від виконавчої служби? Можна, але не треба, обійдеться дорожче. У разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування або місцезнаходження боржника, державний виконавець звернеться до суду з позовом про розшук боржника. У разі, якщо ДАІ попросила заарештувати автомобіль в рахунок забезпечення оплати штрафу, шукати почнуть не лише вас, але і ваш автомобіль. Постанова державного виконавця про розшук транспортного засобу боржника є обов'язковою для виконання органами внутрішніх справ. Витрати органів внутрішніх справ, пов'язані з розшуком боржника або його транспортного засобу, покладаються на боржника. Сума невідома, позначимо її 000 грн. Це - мінімальний тариф приватних детективних фірм за пошук прищика на вашому тілі.

Рано чи пізно, удома чи на роботі, але це станеться обов'язково - Ви отримаєте постанову Державної виконавчої служби. У ній буде сказано, що ви, як боржник, зобов'язані упродовж 7 днів (строк на добровільне виконання визначає державний виконавець який згідно Закону України «Про виконавче провадження» не може перевищувати семи днів) добровільно сплатити 510 грн. До вказаної суми може бути виставлений додатковий рахунок за вашу участь у відомій грі «хованки» - 000 грн. Також буде попередження - у разі відсутності документального підтвердження оплати вказаної суми, в зазначений термін, буде розпочата процедура примусового виконання. Далі читати ще страшніше - з вас буде стягнутий виконавчий збір і витрати, пов'язані з організацією і проведенням виконавчих дій. Ви прочитали, не злякалися і не платите.

Після закінчення строку на добровільне виконання постанови ДАІ (яка в свою чергу надходить до ДВС із подвійним розміром штрафних санкцій), та у разі невиконання вказаних вимог без поважних причин, державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції в порядку передбаченому ст.ст. 188-13, 221, 255 КУпАП розмір якого сягає від двох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (розмір штрафної санкції визначає державний виконавець), і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення, повторно перевіряє стан виконання рішення. А ви не платите.

У разі подальшого невиконання рішення державний виконавець повторно накладає штраф. Він додається до штрафу ДАІ і таким чином ви вже повинні державі 850 грн. Крім того, державний виконавець може звернутися до суду для накладення тимчасового обмеження на право виїзду боржника за межі України. А ви не платите.

Після закінчення встановленого терміну починається процедура примусового стягнення. І перше, що робить виконавча служба - нараховує виконавчий збір у розмірі 10 % від суми, що підлягає стягненню, тобто 119 грн.
Рахуйте? Ви вже повинні державі 850 + 85 = 935 грн. А якщо вас довелося шукати, додайте сюди ще згадані вище 000 грн., і благаєте бога, щоб пошуки не велися за допомогою вертольотів. Хоча виконавець зацікавлений саме в цьому.

Адже його винагорода складе п'ять відсотків від стягуваної суми.
Отже, сума вашого боргу вже значно перевищує штраф ДАІ, а ви наполегливо не бажаєте платити. І ось, нарешті, на порозі вашого будинку з'являється державний виконавець. Відмовити йому в гостинності ви не зможете, тому що оцінкою буде перешкода його роботі. А за це законом передбачена кримінальна відповідальність. І він вам обов'язково про це скаже.

Перше, чим поцікавиться виконавець, а чи є у вас грошові кошти або інші цінності, у тому числі засоби на рахунках і вклади у банках? Якщо є, вважайте що пощастило. Ні? Стягнення буде обернене на майно. Ви тільки маєте право запропонувати майно або предмети, на які треба в першу чергу обернути стягнення. Черговість стягнення визначається державним виконавцем. А керуватися він буде лише одним правилом: ціна конфіскованого майна повинна покривати подвійний штраф ДАІ, виконавчий збір, витрати по організації і проведенню виконавчих дій, штрафи, накладені на боржника в ході виконавчого впровадження і витрати на пошуки боржника або його транспортного засобу.

Якщо сума вашого боргу перевищить десять розмірів мінімальної заробітної плати (9 410 грн.), стягнення може бути накладене на єдине ваше житло або земельну ділянку, на якій розташовано це житло.

Вартість майна визначатиметься державним виконавцем за ринковими цінами. Рано чи пізно ви «ударите по руках» з виконавцем і визначитеся з тим майном, яке піде на розпродаж для покриття вашого боргу. Якщо загальна сума боргу не перевищує 2 550 грн. виконавець забиратиме побутові прилади, електроніку, шуби і так далі для подальшої їх реалізації через комісійний магазин. Якщо сума вища - конфіскацією побутової техніки вам не відбутися. Тому що майно, що перевищує за вартістю 2 550 грн., реалізується виключно на публічних торгах (аукціонах). Закон чітко визначає перелік такого майна : нерухомість, транспортні засоби, повітряні, морські і річкові судна.

І все ж, запитаєте ви, а яка ж вірогідність арешту автомобіля у разі несплати штрафу?
Усе дуже просто, перерахуйте усі наші формули, виходячи з максимального штрафу, що накладається інспектором ДАІ, - 850 грн. В результаті несвоєчасної оплати штрафу, невиконання вимог державного виконавця, кінцева сума боргу сформується на рубежі 2 499 грн. Всього 51 грн. не вистачить до критичного рубежу в 2550 грн., що надає право на вилучення автомобіля з подальшою перспективою його продажу через аукціон. А якщо до цього у вас вже були неоплачені штрафи, або на ваш розшук або розшук вашого майна були витрачені значні державні кошти, можете не сумніватися, що передусім заарештують автомобіль.

Як цього уникнути?

Порада досить проста - ніколи не ігноруйте виписаний інспектором ДАІ штраф. Своєчасно оспорюйте його або оплачуйте! Інакше ви ризикуєте залишитися лише з тим майном, яке не підлягає вилученню : одне пальто, один костюм, один головний убір, одна пара взуття, один стілець, один стіл, одна шафа, один холодильник, два рушники, два комплекти постільної білизни, одна корова, а у разі відсутності корови - одна вівця, свиня або коза.

А чи далеко поїдеш на козі?
То ж «сподівайтеся на краще, готуйтеся до гіршого»! А перш за все - не порушуйте правила дорожнього руху. Не потрапляйте до рук працівників ДАІ.

Джерело: focus.uа

Вказану інформацію перевірив та корегував головний державний виконавець Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Смілянського міськрайонного управління юстиції Гребенюк Олександр Володимирович

Надруковано в газеті "Торговий ряд"
Теги: ДАІ
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.