Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Обережно! Мобільні шахраї!

27.12.2010, Просмотрено: 3360, Категория: Происшествия и криминал, Комментарии: 0
Обережно! Мобільні шахраї!Останнім часом досить часто люди стають жертвами всіляких аферистів і шахраїв. Для того, щоб заволодіти чужими грошима й майном, вони вдаються до різних хитрувань, вигадуючи все нові й нові способи шахрайства. Як правило, всі аферисти - чудові психологи. Вони знають людські слабкості й використовують ці знання у власних корисних цілях.

Так, наприклад, вони прекрасно розуміють, що будь-яка нормальна людина ніколи не залишить у біді своїх близьких. Лише почувши про те, що комусь із рідних загрожує небезпека хвороби або смерті, кожен з нас, звичайно, зробить все, аби запобігти біді. Саме це і є «козирем» шахрайок-ворожок, які підходять прямо на вулиці та починають залякувати нещастями. Вони настільки легко входять у довіру до громадян, що ті навіть не помічають, як легко стають здобиччю зловмисників.

Не залишили без уваги шахраї й схильність наших співгромадян «вестися» на різні «акції» та «знижки». Намагаючись заощадити пару гривень, вони втрачають набагато більше.

Слід звернути увагу, що останнім часом на гачок аферистів часто потрапляють абоненти мобільного зв'язку.

Телефонне шахрайство постійно розвивається. Схеми можуть бути різні, але ключовим моментом є прохання зловмисників, які представляються операторами, продиктувати код ваучера поповнення.

На жаль, наші громадяни все ще вірять, що на них з неба можуть впасти ноутбуки, телевізори, домашні кінотеатри, музичні центри, автомобілі та гроші. Так, наприклад, зловмисник повідомляє абонентові за допомогою SМS-повідомлення про виграш коштовних призів. «Щасливчикові» пропонується звернутися за інформацією за вказаним телефоном, який звичайно виявляється платним, або ж здійснити грошовий переказ через банк на імена шахраїв під приводом оплати відсотків за виграш. Довірливі громадяни перераховують гроші, але жодних призів не отримують. В цьому випадку потрібно відразу ж зателефонувати до Центру обслуговування абонентів і уточнити інформацію. Якщо вона не підтвердиться, то не роздумуючи зітріть повідомлення з пам’яті телефону.

Ще один спосіб виманювання грошей - це коли вам телефонує «представник оператора» і повідомляє, що ви стали переможцем акції. Він пропонує купити ваучер поповнення на велику суму та повідомити секретний код, після чого сума поповнення нібито подвоюється. Тому якщо вам прийшло повідомлення від оператора про акцію - зателефонуйте до офіційного Центру обслуговування абонентів та уточніть, чи дійсно вона проводиться. Крім того, всю інформацію про акції оператори публікують на своїх сайтах.

Запам'ятайте, представники компаній мобільного зв'язку можуть телефонувати або надсилати повідомлення абонентам лише з метою інформування про нові послуги, сервіси й акції. Але секретні коди поповнення ваучерів їх у жодному разі не цікавлять.

Трапляється, що шахраї телефонують батькам, представляючись міліціонерами. Повідомляють, що їх дитина потрапила у біду. Обіцяють кримінальної справи не порушувати, лише треба заплатити. На збір необхідної суми дають годину. Вони розмовляють категорично й твердо. В основному батьки вірять всьому, що їм сказали й виконують інструкції зловмисників. Ось тільки набрати номер самої дитини, чомусь рідко хто здогадується. В даному випадку шахраї використовують ефект несподіванки. Оговтавшись від шоку, батьки звертаються до міліції. Але відшукати подібних шахраїв деколи досить складно, тому в подібних випадках телефонуйте до чергової частини невідкладно (102).

Шановні громадяни! Аби не стати жертвою мобільних шахраїв, слід дотримуватися кількох простих правил:

- Не розголошуйте стороннім особам конфіденційну інформацію, особисті дані, номери телефонів.

- В жодному разі не розголошуйте секретні коди поповнення ваучерів.

- Не передавайте мобільний телефон або SIM-картку незнайомим вам людям, навіть за винагороду.

- Будьте уважні до номерів, з яких вам телефонують від імені мобільного оператора.

Якщо ви запідозрили шахрайство, то зателефонуйте до Центру обслуговування абонентів і перевірте отриману інформацію. А якщо ви все-таки стали жертвами мобільних шахраїв, негайно зверніться із заявою до міліції.


Ірина Бурковецька,
ВЗГ УМВС України
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.