Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Особливості справляння акцизного податку за Податковим кодексом України.

16.05.2011, Просмотрено: 4930, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 1
Особливості справляння акцизного податку за Податковим кодексом України.З 1 січня 2011 року в Україні справляється акцизний податок. Податковий кодекс України визначає платників цього податку, об’єкти оподаткування, базу оподаткування, перелік підакцизних товарів, ставки податку, порядок обчислення та сплати податку та ін.

Слід звернути увагу на розширення кола (порівняно з акцизним збором) платників податку (стаття 212 Кодексу). Поряд із виробниками та імпортерами підакцизних товарів, до його переліку платників віднесено:

особу, яка реалізує підакцизні товари, які конфісковані, безхазяйні, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизні товари (продукцію), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави;

особу, яка не забезпечила цільове використання підакцизних товарів (продукції), на які встановлено 0 ставку податку, або не підлягають, або звільняються від оподаткування.

При імпорті підакцизних товарів платниками є:
фізична особа  резидент або нерезидент, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, відповідно до митного законодавства;

особа, яка реалізує або передає у володіння, користування чи розпорядження підакцизні товари (продукцію), що були ввезені на митну територію України із звільненням від оподаткування до закінчення строку, визначеного законом відповідно до пункту 213.3 статті 213 Кодексу;
особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, що передбачають звільнення від оподаткування, у разі порушення таких вимог.

Якщо раніше замовники виноматеріалів були платниками і відповідальними за внесення акцизного податку до бюджету, то із запровадженням норм Податкового кодексу вони, як і інші замовники (наприклад, виробництво нафтопродуктів) зобов’язані перерахувати акцизний податок виробнику – переробнику.

Реєстрація платників податку. За інформацією органів ліцензування про видані відповідні ліцензії (виробництво та імпорт спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів), інші платники підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку органами державної податкової служби за місцем державної реєстрації таких суб’єктів у місячний строк із дня початку господарської діяльності.
Визначення об’єктів оподаткування. Податковим кодексом розмежовано операції, які є об’єктами оподаткування, не підлягають оподаткуванню та звільняються від оподаткування.

Поряд із діючими визначеннями об’єкту оподаткування акцизним податком, доповнено операції з реалізації, зокрема конфіскованих, безхазяйних підакцизних товарів тощо, а також операції з реалізації раніше ввезених у пільговому режимі без сплати податку, обсяги та вартість втрачених підакцизних товарів з вини платника податку.

Перелік операцій, які звільнені від оподаткування акцизним податком доповнено наступними операціями: безоплатна передача для знищення конфіскованих та таких, що перейшли у власність держави внаслідок відмови власника, якщо вони не підлягають реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку; реалізація скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При ввезені підакцизних товарів (продукції) на митну територію України звільняються операції: якщо згідно із законодавством України не справляється податок на додану вартість у зв’язку з розміщенням товарів (продукції) у митних режимах: транзиту, митного складу, знищення або руйнування, відмови на користь держави, магазину безмитної торгівлі, тимчасового ввезення, переробки на митній території України; призначена для офіційного користування дипломатичними представництвами іноземних держав; як технічна або гуманітарна допомоги (крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів); еталонних чи тестових зразків тютюнових виробів для проведення досліджень чи випробувань.

Оподаткування підакцизних товарів відповідно до визначеного переліку та встановлених розмірів ставок податку на них. Діючий перелік підакцизних товарів доповнено новим видом – скраплений газ для використання транспортними засобами, скраплений газ для потреб населення звільняється від оподаткування.

Підвищено в 1,4 рази розмір специфічної ставки акцизного податку на нафтопродукти, в т.ч. на бензини моторні, які підвищуються з 132 до 182 євро за 1000 кг, а на алкогольні напої та тютюнові вироби ставки впроваджуються у розмірах, які передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.07.2010, № 1533-р.

Порядок і строки сплати податку. Виробники спирту, пива, нафтопродуктів, транспортних засобів, кузовів до них, сплачуватимуть акцизний податок протягом
10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації за місячний податковий період. Ця норма поширюється і на виробників тютюнових виробів.

Складають та подають декларації з акцизного податку усі категорії платників, в т.ч. імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Подають декларацію особи, які реалізують конфіскат, безхазяйне майно, або особи, які не забезпечили цільового використання підакцизних товарів.

Дотримання особливостей оподаткування алкогольних напоїв. Кодексом вводиться норма, яка передбачає можливість отримання спирту виробниками алкогольних напоїв із дотриманням однієї з умов – сплати акцизного податку (без видачі векселя) або видачі податкового векселя, із встановленням заборони його часткового погашення після закінчення строку, на який видано, а також видачі наступного векселя у випадку непогашення податкового векселя, строк сплати за яким настав.

Особливості оподаткування спирту етилового.
Збережено пільгову ставку у розмірі 0 грн. за 1 літр 100-відсоткового зі спирту етилового призначеного для виробництва виноградних та плодово-ягідних виноматеріалів і сусла, лікарських засобів, продуктів органічного синтезу та біоетанолу, який використовується для виробництва бензинів моторних сумішевих або для виробництва біопалива.

Передбачено встановлення податкових постів на усіх підприємствах, де використовують спирт за нульовою ставкою, що раніше не було передбачено для виробників виноматеріалів та бензинів моторних сумішевих.

Особливості оподаткування нафтопродуктів, що використовуються в якості сировини для нафтохімічної промисловості - встановлено нульову ставку на вироблені в Україні на легкі та важкі дистиляти, а також ввезення в Україну таких нафтопродуктів без сплати акцизного податку, які використовуються для виробництва етилену. Передбачено запровадження системи контролю за їх цільовим використанням, шляхом видачі виробником етилену податкових векселів та його погашенням шляхом подання до органу ДПС за місцем реєстрації довідки про цільове використання, погодженої з представником органу ДПС.

Відділ масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян
Смілянської ОДПІ
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.