Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Податок на нерухомість запроваджується з 1 липня 2012 року

21.11.2011, Просмотрено: 6281, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 0
Податок на нерухоме майно, інше ніж земельна ділянка, як передбачено Податковим кодексом України (ст. 265), належить до місцевих податків і його буде запроваджено з 1 липня 2012 року.

Податок на нерухомість запроваджується з 1 липня 2012 року


Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості. База оподаткування – житлова площа об'єкта житлової нерухомості. За наявності у платника податку кількох об’єктів база оподаткування визначається окремо за кожним об’єктом.
База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
– для квартири – на 120 м2;
– для житлового будинку – на 250 м2.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, де фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, що перебуває в його власності.

Ставки податку визначають сільська, селищна або міська рада за один квадратний метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості в таких розмірах:
– для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2, у розмірі, що не може перевищувати 1 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; – для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Наприклад.

Громадянин має у власності житловий будинок площею 260 м2. Ставка податку, затверджена місцевою радою становить 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2012 року (наприклад 1004 грн). тобто 10,04 грн. Отже, 240 м2 житлової площі звільняється від оподаткування, а за 20 м2 громадянин зобов’язаний сплатити 200 грн 80 коп.

Податкові органи до 1 липня нараховують та визначають суму до сплати податку на нерухоме майно, а власники нерухомості зобов’язані сплатити його один раз на рік протягом 60 днів після вручення або надсилання почтою податкового повідомлення-рішення.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію та сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.


Відділ масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян
Смілянської ОДПІПогода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.