Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Порядок оподаткування виплат за лікарняними

06.07.2011, Просмотрено: 2168, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 0
Порядок оподаткування виплат за лікарнянимиВідповідно до 14.1.48 ст.14 Податкового кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні виплати, що виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом, яка включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Виплати, пов’язані із тимчасовою втратою працездатності (що надаються застрахованій особі у формі матеріального забеспечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання у неї одного зі стахових випадків, визначених статтею 35 закону № 2240) відповідно до підпункту 165.1.1 Податкового кодексу, включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Згідно з пунктом 164.6 Податкового кодексу під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до накопичувального фонду, а у випадках, передбачених цим законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуюються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Варто зазначити, що допомога по вагітності та пологах, яка виплачується також на підставі листків непрацездатності, не відноситься до заробітної плати і не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Отже, виплати пов’язані з тимчасовою втратою непрацездатності (по листках непрацездатності), з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати з її відповідним оподаткуванням.


Відділ масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян
Смілянської ОДПІПогода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.