Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Серйозний поштовх бізнесу

16.12.2011, Просмотрено: 1696, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 0
Серйозний поштовх бізнесу«Підписаний Президентом Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування обліку та звітності» є яскравим прикладом того, що сьогоднішнє керівництво держави намагається створити малому бізнесу сприятливі умови для розвитку», - наголосив під час прес-конференції для ЗМІ голова комісії з проведення реорганізації, начальник Смілянської ОДПІ Максим Криштопа.

«Зміни до спрощеної системи оподаткування не вносилися 13 років і вже не відповідали реаліям сьогодення», - зазначив М. Криштопа. Існувало багато питань, які виникали під час застосування спрощеної системи і по-різному трактувалися. Зараз це у Податковому кодексі чітко врегульовано».

Із очевидних плюсів нової спрощеної системи: підвищено граничний обсяг доходу і запроваджено диференційований підхід до класифікації малого бізнесу відповідно до річного обороту (поділ «спрощенців» на 4 групи); скасовано обмеження платникам податку на прибуток відносити на витрати придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб - платників єдиного податку; дозволено реєстрацію підприємців - „спрощенців” як платників ПДВ (третя група).

Також, на відміну від діючого законодавства, у новому Законі не передбачено збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника. Для фізичних осіб – підприємців, які не є платниками ПДВ, передбачено ведення лише книги обліку доходів без обліку витрат.

Підприємці першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, мають право на відпустку: за один місяць щороку вони не сплачуватимуть „єдиний” податок. Аналогічна норма діє і у випадку хвороби підприємця, якщо вона триває 30 і більше календарних днів і підтверджена копією листка (листками) непрацездатності.

Позитивом є і те, що відтепер не потрібно кожного року подавати заяву і отримувати нове Свідоцтво платника єдиного податку: із 1 січня свідоцтво видаватиметься безстроково, що буде зручно насамперед підприємцям. А свідоцтва про сплату єдиного податку і патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік є дійсними до отримання нового Свідоцтва, проте не пізніше, ніж до 1 червня 2012 року. Для цього суб’єктам господарювання необхідно подати відповідну заяву до своєї податкової інспекції не пізніше 25 січня 2012 року.

Максим Валерійович також підкреслив, що податкова служба дасть час підприємцям, аби адаптуватися до нової спрощеної системи і мораторій на фактичні перевірки буде продовжено. Головним завданням податкової служби сьогодні є роз’яснення нових правил спрощеної системи оподаткування.


Відділ масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян
Смілянської ОДПІ
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2021 by Kasseler CMS. All rights reserved.