Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Смілянська ОДПІ - вивчаємо податковий кодекс

17.05.2011, Просмотрено: 2505, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 0
Смілянська ОДПІ повідомляєСмілянська ОДПІ - роз'яснює такі питання: підприємець - платник єдиного податку не може бути платником ПДВ; обов’язкова реєстрація платником ПДВ; звернення громадян, які не підлягають розгляду та вирішенню, та терміни розгляду звернень громадян.

Підприємець - платник єдиного податку не може бути платником ПДВ

Податковим кодексом України (підрозділ 8 розділу ХХ) встановлено, що з 1 січня 2011 року до внесення змін в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва Указ президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» та Декрет Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок громадян» в частині сплати фіксованого патенту приватними підприємцями застосовуються з урахуванням наступних особливостей. Платники єдиного податку не є платниками податку на додану вартість з операцій з постачання товарів та послуг, місце надання яких розташоване на митній території України, за винятком податку на додану вартість, що сплачується юридичними особами, які обрали ставку оподаткування в розмірі 6 відсотків.

Тобто, приватні підприємці – платники єдиного податку не можуть бути платниками ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів та послуг, місце надання яких розташоване на митній території України.

Обов’язкова реєстрація платником ПДВ

Запитання:
В яких випадках підприємство та приватний підприємець підлягають обов’язковій реєстрації платником податку на додану вартість?

Відповідь:
Обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість відповідно до статті 181 Податкового кодексу України підлягає особа у разі:

- якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (крім особи, яка є фізичною особою - підприємцем платником Єдиного податку, та юридичної особи – платника єдиного податку за ставкою 10 відсотків);

- проведення нею операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 172 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг 300 тис. грн., а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. гривень.

Терміни розгляду звернень громадян

Відповідно до статті 20 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96 (зі змінами і доповненнями) звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.
На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого терміну.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Звернення громадян, які не підлягають розгляду та вирішенню

До державних органів, в тому числі податкової інспекції, часто звертаються громадяни із письмовими зверненнями. Але не завжди вони можуть отримати відповідь на такі звернення. І причиною цього є неправильність або неповнота складання самого звернення та інші умови, які визначено законодавством
Відповідно до ст.8 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 №393/96 (зі змінами та доповненнями) письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті.

Також не розглядаються звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

Відділ масово-роз’яснювальної
роботи та звернень громадян
Смілянської ОДПІ

Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2021 by Kasseler CMS. All rights reserved.