Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Відповіді щодо податкового кредиту за навчання.

30.12.2010, Просмотрено: 2313, Категория: События, Комментарии: 0
Відповіді щодо податкового кредиту за навчання


Запитання 1: Чи може включатися до податкового кредиту оплата за навчання на підготовчих курсах?
Відповідь: Підготовчі курси — це додаткова послуга навчального закладу, метою якої є підготовка до вступу до навчального закладу. Навчання на таких курсах не є обов'язковим, не зараховується до загального курсу навчання безпосередньо за обраним фахом після вступу до вузу та оплачується відповідно до окремого договору. Тому включення до податкового кредиту оплати за навчання на підготовчих курсах для вступу до вузу чинним законодавством не передбачено. Звертаємо увагу, що до податкового кредиту включаються суми, які сплачені платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання.

Запитання 2: Чи має право платник податку чи член його сім’ї першого ступеня споріднення на податковий кредит, у разі навчання в магістратурі вищого навчального закладу?
Відповідь: Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України від 22 травня 2003 р. №889-IV „Про податок із доходів фізичних осіб” зі змінами та доповненнями (далі – Закон), до складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат. Зокрема, до складу податкового кредиту дозволено включати суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, але не більше суми, визначеної у пп. 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 Закону, в розрахунку за кожен повний чи неповний місяць навчання упродовж звітного податкового року. Відповідно до ст. 25 Закону України від 17 січня 2002 р. №2984-III „Про вищу освіту” зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2984), університет – це багатопрофільний вищий навчальний заклад четвертого рівня акредитації, який здійснює підготовку фахівців за спеціальностями освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста та магістра. Згідно зі ст. 8 Закону №2984, магістр – це освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра здобула повну вищу освіту. Тобто, магістратура є невід’ємною ланкою безперервного процесу в отриманні вищої освіти. Враховуючи вищевикладене, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих навчальних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, в магістратурі, при додержанні усіх норм ст. 5 Закону, можуть прийматися в розрахунок податкового кредиту такого платника податку за звітний рік.

Запитання 3:
Чи має право платник податку на податковий кредит за навчання, якщо освіта отримується в двох навчальних закладах (у т.ч. за кордоном)?
Відповідь: Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону України від 22 травня 2003 р. №889-IV “Про податок із доходів фізичних осіб” зі змінами і доповненнями (далі – Закон), платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року фактично понесені ним суми витрат щодо середньої професійної або вищої форми навчання себе та членів своєї сім'ї першого ступеня споріднення при наступних умовах: платник є резидентом, який має індивідуальний ідентифікаційний номер та отримує упродовж звітного року дохід у вигляді заробітної плати; загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого упродовж звітного року у вигляді заробітної плати. Враховуючи вищевикладене, платник податку, який навчається в кількох навчальних закладах України, має право скористатися податковим кредитом на навчання за умови виконання усіх передбачених обмежень за виключенням навчання за кордоном, оскільки норми Закону поширюються лише на вітчизняні навчальні заклади.

Запитання 4: Які документи необхідно подати платникові органу ДПС при поданні декларації для реалізації права на податковий кредит за навчання?
Відповідь: Відповідно до п. 5.3 ст. 5 Закону України від 22 травня 2003 р. №889-ІV "Про податок із доходів фізичних осіб" зі змінами та доповненнями (далі – Закон 889), платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року витрати, фактично понесені ним упродовж такого звітного року у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної чи вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, але не більше суми, визначеної в пп. 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 Закону (в 2010 р. – 1220 грн., у 2009 р. – 940 грн.), у розрахунку за кожен повний чи неповний місяць навчання упродовж звітного податкового року. Якщо форма навчання заочна, вечірня, дистанційна, ін., для розрахунку податкового кредиту враховується 12 місяців, на денній формі навчання - 10 місяців, без надання до податкового органу довідки про тривалість семестрів. В інших випадках, а саме при вступі до закладу освіти або закінченні навчання, платник податку, який реалізовує право на податковий кредит, має пред'явити довідку з такого навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році). Згідно з Інструкцією про порядок нарахування платником податку податкового кредиту щодо податку з доходів фізичних осіб, затвердженої наказом ДПА України від 22.09.03 №442 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.10.2003 р. за №879/8200 (далі – Інструкція №442), підставою для включення платником податку до податкового кредиту сум коштів, сплачених за навчання, є наявність у нього відповідних документів, що підтверджують сплату ним цих сум, наприклад, таких, як платіжне доручення на безготівкове перерахування коштів, квитанція банку чи відділення зв'язку, довідка роботодавця, який за дорученням платника податку здійснював перерахування сум коштів із отримуваного ним доходу на його навчання чи навчання інших членів його сім'ї першого ступеня споріднення до навчальних закладів. Зазначені документи підлягають зберіганню платником податку упродовж строку, достатнього для проведення податковим органом податкової перевірки стосовно нарахування такого податкового кредиту (п.п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону №889).

ДПА в Черкаській області




Теги: ДПА
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2017 by Kasseler CMS. All rights reserved.