Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 За 6 міс 2011р. в Черкаській області в 13 районах зареєстровано 31 випадок сказу серед тварин

31.07.2011, Просмотрено: 2224, Категория: Общество, Комментарии: 0
За 6 міс 2011р. в Черкаській області в 13 районах зареєстровано 31 випадок сказу серед тваринЗа 6 міс 2011р. в Черкаській області в 13 районах зареєстровано 31 випадок сказу серед тварин, в т.ч. 7 серед диких. У Смілі випадків захворювання на сказ на сьогодні не зареєстровано. Проте напружена ситуація склалася на прилеглих територіях Черкаського району – 11 випадків сказу тварин, Смілянського та Кам’янського районів. За 6 міс 2011р. за мед.допомогою з покусами звернувся 81 житель міста.

Покуси нанесено: домашніми собаками- 34, домашніми котами- 24, бродячими собаками- 18, бродячими котами–2, лисицями-2 (в т.ч. 1 тварина вкусила 2 людей). Нанесено пошкоджень: ослизнення -2, легких- 28, середніх- 16, тяжких- 35 (43% ). Призначено щепленя 23 потерпілим, з них 7 госпіталізовано.

Антирабічна допомога надається травм.пунктом та травматологічним відділенням міської лікарні цілодобово, амбулаторна допомога - травматологічним та маніпуляційним кабінетами міської поліклініки.

СКАЗ - особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Він виділяється з хворого організму тільки зі слиною. Зараження відбувається при укусі або ослиненні через пошкоджені шкіру або слизові оболонки.

Джерелом сказу в природі є дикі тварини ( вовки, лисиці, куниці, єноти, гризуни, кажани), які захворівши втрачають страх перед людиною і забігають в населені пункти, наносять укуси людям і домашнім тваринам. При захворюванні домашніх тварин, вони стають джерелом інфекції і виникають осередки сказу міського типу. Вірус в слині хворої тварини з´являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Тому за твариною, яка нанесла укуси людям необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу. Знищувати тварину до закінчення ветнагляду не можна.

Для попередження зараження цією смертельною хворобою необхідно уникати контакту з дикими, бродячими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, кажанами, бродячими котами та собаками. Поява дикої тварини в денний час в населеному пункті може вказувати на захворювання її сказом.

Вилікувати сказ неможливо та попередити захворювання і вберегти життя можна шляхом проведення лікувально-профілактичних щеплень особам, які постраждали від покусів небезпечними щодо захворювання на сказ тваринами.

Для попередження захворювання на сказ при укусах тваринам необхідно:

- негайно промити рану, місце ослинення струменем води з милом та обробити розчином йоду;

- терміново звернутись за медичною допомогою в травматологічний пункт лікарні (він працює цілодобово) або травматологічний кабінет поліклінніки;

- сприяти проведенню 10-ти денного ветеринарного нагляду за твариною, яка нанесла укус;

- невідкладно прийняти повний курс призначених лікарем щеплень проти сказу, це 6 щеплень по 1 мл в м´яз плеча протягом 3 місяців новою покращеною вакциною КоКАВ. Протипоказань до щеплень немає. Їх можна робити дітям, людям похилого віку, вагітним жінкам. Вакцина для щеплення потерпілих виділяється безкоштовно за кошти місцевого бюджету.

- швидко, протягом доби, доставити труп загиблої тварини в райветлабораторію, з дотриманням правил безпеки. Небезпечно самостійно розтинати труп, знімати шкіру чи вживати м´ясо загиблої тварини.

Основним заходом профілактики сказу є ліквідація хвороби серед тварин – носіїв і джерел збудника інфекції шляхом регулювання чисельності хижих звірів на прилеглих територіях, знищення бродячих собак і котів в місті, суворого виконання міських правил утримання домашніх тварин. Щоб попередити біду в своїх оселях, власники собак та котів щорічно повинні надавати тварин на профілактичні щеплення проти сказу в лікарню ветмедицини або на кварткомах за місцем проживання, під час планових щеплень ветслужбою.

Служба ветеринарної медицини міста за 6 міс 2011р. щепила від сказу 1849 собак та 606 котів.

За 7 міс 2011р. в місті знищено 529 бродячих собак. Боротьба з бродячими тваринами проводиться щоквартально, шляхом запрошення спеціаліста з м.Умань. Постійної бригади по відлову бродячих тварин та притілку для тварин в місті не створено, хоча обладнання для неї закуплено.

Консультацію з питань профілактики захворювання на сказ можна отримати в санепідемстанціях міста (тел 4-01-44, 5-25-79), в міській лікарні ветеринарної медицини(тел 4-72-71), в травматологічному пункті міської лікарні(тел. 4-72-75).


С.В. Клочан, зав. епідвідділом.
http://smila.ck.ua
Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.