Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 За минулий рік житловою субсидією скористалися 4032 сім'ї міста

05.05.2011, Просмотрено: 1655, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 0
За минулий рік житловою субсидією скористалися 4032 сім’ї містаМинулого року субсидією на оплату житлово-комунальних послуг, тверде паливо та скраплений газ скористалося 4032 сім'ї міста. Але деякі сім'ї не звертаються за субсидією, навіть якщо мають на неї право. Причини цього різні.

Насамперед, як показав досвід, у багатьох сім’ях неупорядковані комунальні послуги, якими користуються особи, зареєстровані на житловій площі; часто зареєстровані на житловій площі громадяни фактично за місцем реєстрації не проживають, тому не вважають за необхідне декларувати свої доходи. У таких випадках уповноважені власники чи наймачі житла заздалегідь перед зверненням за субсидією повинні самостійно узгодити в комунальних організаціях питання про норму споживання (використання) комунальних послуг по кількості зареєстрованих; вирішити питання перереєстрації осіб за місцем їх фактичного проживання. Нагадуємо, що при зверненні за субсидією громадянин декларує доходи всіх зареєстрованих на житловій площі (на кого нараховуються комунальні послуги) та їх майно. Тому бажаючі отримати субсидію повинні володіти інформацією: хто власник житла, площу житлового приміщення, особові рахунки по оплаті за комунальні послуги, яку власність мають інші члени родини.

Малозабезпечені сім’ї, котрі при зверненні за субсидією дотримуються всіх необхідних умов, можуть не турбуватися щодо її призначення.

Для тих, хто бажає вперше отримати субсидію, нагадаємо про умови та порядок її призначення.

За зверненням власника чи наймача житла від імені усіх прописаних там осіб субсидія надається у безготівковому вигляді шляхом зменшення розміру платежів за житлово-комунальні послуги, а на тверде паливо і скраплений газ – готівкою. Якщо людина з якоїсь причини не може самостійно звернутися, документи може надати за дорученням, оформленим належним чином, інша особа – соціальний працівник, родичі, сусіди. Призначається субсидія з місяця надходження заяви за умови, що всі потрібні документи буде подано впродовж місяця з дня подання заяви. Якщо громадяни з незалежних від них причин (відрядження , хвороба, смерть близької людини, тощо) не змогли своєчасно звернутися за субсидією, її буде призначено з дня виникнення права на неї, але не більше ніж за три місяці до звернення за призначенням субсидії.

Дуже важливою обставиною є те, що оформляється субсидія впродовж трьох місяців після підвищення тарифів. Наприклад, якщо тариф на якусь послугу збільшився з квітня, то при зверненні у липні цього ж року субсидію можливо призначити з квітня.

Розраховується субсидія як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги , тверде паливо та скраплений газ у межах норм споживання і обсягом обов’язкового відсотка платежу.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 р. №1156, якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, та якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу всіх зареєстрованих на житловій площі за 6 місяців перед зверненням, а за тверде паливо та скраплений газ - 10 відсотків сукупного доходу за попередній рік. Інші сім’ї сплачують 15 відсотків доходу .

Субсидія надається терміном на 6 місяців або на опалювальний період. Якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія або інші соціальні виплати, субсидія призначається за бажанням на 12 місяців.

За певних умов субсидія не призначається. Не мають права на субсидію сім’ї, якщо:

1) У житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни, які не працювали і не навчалися протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, та не були зареєстровані в службі зайнятості як такі, що шукають роботу. Виняток складають громадяни, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку та дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку, але не більш як до шести років; мають трьох і більше дітей і зайняті доглядом за ними; що доглядають дитину-інваліда або інваліда 1 групи чи престарілого, який досяг 80-річного віку; здійснюють догляд за інвалідами 1,2 групи внаслідок психічного розладу, чи надають соціальні послуги.

2) Уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, або будь-яка особа, зареєстрована у житловому приміщенні, здає за договором у найм або оренду житло (є квартирант або є інше житло, яке здають у найм).

3) Зареєстровані у житловому приміщенні особи мають у своєму володінні чи користуванні або користуванні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більш ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких перевищує встановлену санітарну норму житла, або більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). При цьому не враховуються транспортні засоби, які не є об’єктами оподаткування.

4) Не пройшов рік після придбання житлового приміщення.

5) Субсидію просить не власник житла, яке на нього не зареєстроване і на нього не відкрито особових рахунків на комунальні послуги.

6) Будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб. 7) Під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї державним соціальним інспектором з'ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).

В перелічених випадках субсидія може бути призначена на підставі рішення комісії при міськвиконкомі після обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Субсидія не поширюється на неповнолітніх дітей, які мають батьків, але зареєстровані (прописані) в приміщенні самі (приміром, купили дитині квартиру до повноліття і там її зареєстрували).

Субсидія надається на норму користування житловою площею, яка становить 21 квадратний метр на одну особу та додатково 10,5 квадратних метри на сім’ю. На площу квартири понад санітарну норму субсидія не надається. Проте, якщо в сім’ї скрутне становище, за рішенням комісії при міськвиконкомі субсидію може бути надано на збільшену норму. Для мешканців однокімнатних квартир субсидію призначають на всю житлову площу незалежно від її розмірів.

При наявності заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги, яка виникла до 01.12.2006 року, субсидія призначається за умови укладення громадянином з підприємством – надавачем житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості або погашення цієї заборгованості.

Якщо отримувач субсидії не сплачує свою частку плати, за поданням житлово-експлуатаційних організацій нарахування субсидії припиняється.

Отримувач набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла після 1 грудня 2006 року у період отримання субсидії.

Для надання субсидії передбачений спрощений порядок, за яким громадяни не надають підтверджуючих документів до деяких відомостей, викладених у декларації про доходи та майновий стан. Так, громадяни вказують у декларації про наявність чи відсутність боргу за житлово-комунальні послуги, про житло, яке є у власності чи володінні, транспортні засоби, наявність чи відсутність доходів. Органи праці та соціального захисту населення отримують необхідну для призначення субсидії інформацію про забезпечення комунальними послугами, ціну та тарифи на ці послуги безпосередньо в організаціях житлово-комунальної сфери.

Спрощений механізм надання субсидії не позбавляє громадян відповідальності за достовірність інформації, яку вони надають органам, що призначають субсидії. Субсидія припиняється, якщо громадянами свідомо надано недостовірні дані про їх доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію або визначення її розміру.

Суми субсидій, виплачених надміру внаслідок подання громадянами свідомо неправильних відомостей, повертаються ними за вимогою органів, які призначають субсидії.

Прийом документів для отримання субсидії мешканцями міста здійснюється у приймальні громадян управління праці та соціального захисту населення виконкому Смілянської міської ради. Термінову консультацію та попередній запис на прийом громадяни можуть отримати за телефоном 2-23-34.

Людмила Коляда, начальник відділу грошових виплат та компенсацій
управління праці та соціального захисту населення.Погода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.