Сделать стартовой | Добавить в закладки
Українською     In English    
Портал г.Смела » Новости г Смела


 Звіт міського голови

22.11.2011, Просмотрено: 2516, Категория: Экономика и бизнес, Комментарии: 0
Вадим Володимирович РешетнякСьогодні минає рівно рік, як волею більшості громади міста мене обрано міським головою. Ця подія стала однією із знакових подій мого життя. Я пишаюся тим, що сміляни надали мені таку честь, але усвідомлюю рівень відповідальності. Відповідальність не тільки за нормальне функціонування міста, а й за його розвиток, за покращення добробуту мешканців, за створення сприятливого для життя мікроклімату у місті, несу відповідальність за віру кожного смілянина, за довірені мені надії і сподівання на краще майбутнє. Тож, одним із найбільших моїх бажань є - виправдати довіру. Хочу, щоб період мого перебування на цій почесній посаді став знаковим і для кожного смілянина у реалізації їх найсміливіших планів та мрій.

І хоч початок нашої роботи був не оптимістичний, у спадок від попередників я отримав: велику кількість кредитних зобов’язань, дефіцит бюджету у 9,5 мільйонів гривень, більше ніж 30 мільйонів – борг за газ, занедбане житлово-комунальне господарство, розруха на дорогах – цей список проблем можна продовжувати безкінечно, але сьогодні я все ж таки хочу зупинитися на розв’язанні цих проблем. Адже за цей рік нам вдалося зробити реальні кроки вперед.

Запорукою цьому стало чимало факторів. Гарною рушійною силою є злагоджена робота моєї команди, виконавчого комітету, депутатського корпусу. Депутати міської ради приймали участь в підготовці сесійних рішень, вели активну роботу в комісіях. Протягом звітного періоду відбулося 14 сесій міської ради, на яких прийнято 1027 рішень; 24 засідання виконкому де прийнято 811 рішень, видано 807 розпоряджень, проведено 55 засідань постійних комісій.

Реальні кроки вперед, конкретні справи ми маємо у різних галузях. Одне з основних місць в діяльності міської влади займає питання бюджету. Адже від його своєчасного затвердження та уточнення, встановлення обсягів надходжень та видатків залежить нормальне функціонування міста.

Місцевий бюджет

Станом на 01 грудня 2010 року дефіцит фінансового ресурсу на виплату заробітної плати та оплату за енергоносії становив майже 9 мільйонів гривень.

З метою зменшення кредиторської заборгованості в кінці 2010 року, відповідно до рішень міської ради, проведено секвестр бюджету в сумі 2,5 мільйони грн.

Але незважаючи на проведені заходи, кредиторська заборгованість по загальному фонду на 1 січня 2011 року становила 5 млн. 600 тисяч грн., з яких не виплачена заробітна плата працівникам бюджетних установ за другу половину грудня в сумі 4,8 млн. грн., заборгованість за медикаменти – 100,0 тис. грн., харчування – 600,0 тис. грн. та інші видатки – 100,0 тис. грн.

Протягом 2010 року виконувались роботи по ремонту доріг при відсутності коштів на рахунку спеціального фонду, на загальну суму більше 500 тис. грн., які так і не були погашені в минулому році.

У 2009 році було взято кредит майже 900 тис. грн. на реконструкцію системи освітлення закладів освіти, охорони здоров’я та зовнішнього освітлення міста, під заставу приміщення Готельного комплексу «Сміла». Погашення цієї позики протягом 2010 року також не проводилося.

Тому поточний рік розпочався з погашення заборгованості, накопиченої за минулі роки, та банківських відсотків:

по загальному фонду в січні профінансовано заробітну плату за другу половину грудня 2010 року та борги за харчування і медикаменти;

по спеціальному фонду в першому півріччі повернуто кредит АТ «Брокбізнесбанк» в сумі 856 тис. грн., погашена заборгованість за проведені роботи, пов’язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг в сумі 378 тис. грн., за придбану КП «МІФК» в 2009 році комп’ютерну техніку в сумі 131 тис. грн., за проведені роботи по реконструкції системи зовнішнього освітлення міста в сумі 136 тис. грн. за 2009-2010 р.р.

Протягом поточного року була забезпечена своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ та розрахунки за енергоносії. За останні 10 років при виході педагогічних працівників у відпустку відпускні та матеріальна допомога на оздоровлення нараховувались і виплачувалися щомісячно, в цьому році вперше вони були нараховані і виплачені в повному обсязі при виході працівників у відпустку.

Крім того заборгованість по видатках, які фінансуються за рахунок власних та закріплених надходжень до місцевого бюджету починаючи з 01 липня 2011 року відсутня.

Доходна частина бюджету щомісячно перевиконується в середньому на 4 - 5 відсотків, сума перевиконання станом на 1жовтня 2011р становила 2,9 млн. грн.

Протягом останніх місяців поточного року всі зусилля будуть спрямовані на сто відсоткове виконання доходної частини бюджету, адже від виконання бюджету залежить добробут усіх смілян.

Економіка міста

У місті працює 22 промислових підприємства основного кола. З них 6 державної форми власності, 1 комунальної та 15 приватної форми власності.

Середня чисельність штатних працівників становить 5 208 осіб або 26,5% від усіх працівників зайнятих в господарському комплексі міста.

За жовтень-грудень 2010 року реалізовано промислової продукції на суму 99,6 млн. грн. а за 9 місяців поточного року обсяги реалізації зросли на 27,8 %. Реалізовано продукції на суму 405,7 млн.грн. Зростання обсягів реалізації продукції забезпечено у всіх галузях промислового виробництва.

З початку року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в промисловості зросла проти відповідного періоду минулого року на 8,3 % і становить 1746 грн.

Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах відсутня.

За звітний період в промисловій галузі міста створено 75 нових робочих місць.

Експортні поставки товарів за ІУ квартал 2010 року зросли порівняно з відповідним періодом минулого року на 2,4%, за 8 місяців поточного року обсяги зросли на 8,3%.

Покращився фінансовий стан підприємств та організацій міста.

За 8 місяців 2011 року фінансовим результатом є прибуток в сумі 7,2 млн. грн. (за минулий рік – 126 тис. грн.). Порівняно з відповідним періодом минулого року збитки підприємств зменшились на 68%, прибутки збільшились на 37,5%. Кількість збиткових підприємств зменшилась на 33,3%.

Основою для збільшення виробництва промислової продукції є запровадження на підприємствах інноваційних технологій, що проводиться на 9-ти промислових підприємствах міста. За звітний період впроваджено 7 нових видів інноваційної продукції, з них 4 види машин, устаткування та впроваджено 15 нових технологічних процесів.

Велика увага приділяється будівництву нових та відновленню старих виробничих потужностей підприємств.

Так, в листопаді 2010 року відновив свою роботу завод лимонної кислоти ТОВ «Смілянський цукровий завод». Введено вдію потужності ТОВ «Смілянський ливарний завод» на 3,5 тис. тонн металу в рік.

На черзі відновлення роботи заводу з виробництва цукру та виробництва хлібобулочних виробів.

Транспорт

За січень-вересень 2011р. підприємствами транспорту перевезено 5,6 млн. тонн вантажів, що на 10,7% більше від обсягів минулого року. Вантажообіг зріс на 18,6%.

Послугами пасажирського транспорту у січні-вересні 2011р. скористалися 9,4 млн. пасажирів. Пасажирообіг зріс на 2,4%

Інвестиційна діяльність

Порівняно з відповідним періодом минулого року очікуваний обсяг інвестицій в основний капітал збільшився на 6,2% і становить 112,1млн.грн. Зростання обсягів забезпечено за рахунок освоєння інвестицій в промисловості та залізничному транспорті.

Інформація про інвестиційну привабливість міста розміщена на веб-сторінці міста, розроблені інвестиційні проекти підприємств, сформована база даних про земельні ділянки та перелік об’єктів комунальної власності, незавершеного будівництва.
З метою залучення інвестицій в економіку міста проводяться зустрічі з керівниками промислових підприємств та потенційними інвесторами з Росії, Молдови, Китаю.

Продовжується робота щодо залучення інвестицій на виробничі потужності колишнього ДВО «Оризон».

Торгівля та послуги

Обсяги роздрібного товарообігу з початку поточного року зросли на 4,8%. Продано товарів населенню на суму 116,1 млн. грн.

Обсяги реалізованих послуг за звітний період зросли на 20,2% порівняно з минулим роком. Надано послуг населенню на суму 66 млн. грн.

З метою припинення функціонування неорганізованої торгівлі в місті розпорядженням міського голови створено робочу групу за участю правоохоронних органів, міської СЕС, ветеринарної служби, депутатів міської ради. Здійснено більш як 30 рейдових перевірок. Матеріали перевірок про порушення передавались до суду.

Проведено 15 комплексних обстежень ринків. За виявлені порушення ветеринарною службою міста на 115 порушників накладені штрафи на суму 6,3 тис. грн.., міською СЕС - 38 штрафів на суму 5,4 тис. грн.

Мале підприємництво

Всього на обліку перебуває – 5 059 суб’єктів малого підприємництва. В сфері малого бізнесу працює близько 7,4 тис. працівників або 17% від загальної кількості населення в працездатному віці.

За звітний період ними сплачено до зведеного бюджету – 11,2 млн. грн., що на 9,5% менше за показник 2010 року; до місцевого бюджету – 6,2 млн. грн., що на 21,6% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Питома вага податків сплачених малим бізнесом в загальній їх сумі становить 13,2%, проти 15,3% за відповідний період минулого року.

Обсяг реалізованої продукції, робіт, послуг становить 263,8 млн. грн., темп приросту становить 111,9%.

За 9 місяців 2011 року суб’єктами малого підприємництва створено 1025 нових робочих місць.

Робота житлово-комунального господарства

Одне з найперших завдань, які я ставив перед собою та своєю командою – це ремонт доріг. За перший рік виконано поточний ремонт асфальтобетонного покриття 30 вулиць міста площею – 6554 м2 на загальну суму більше 1,7 млн. грн., а також капітальний ремонт вул. Леніна на суму 490 тис. грн., площею – 3200 кв.м.

Оскільки бюджет міста вкрай обмежений та попередньою владою були залишені борги за ремонт доріг в сумі 500 тис. грн. мною було залучено коштів з державного бюджету на суму – 1,5 млн. грн., з обласного бюджету – 400 тис. грн., з місцевого 370 тис. грн. Отже всього на ремонт доріг використано понад 2,3 млн. грн. Таких коштів на ремонт доріг місто не отримувало давно та чималу суму я з власних коштів витратив на ремонт доріг. Як наслідок, у 2010 році всі міські дороги були розбиті. Але проблема доріг в нашому місті ще не вирішена, тому у нас попереду ще дуже багато роботи.

Зовнішнє освітлення вулиць міста

За 2011 рік проведено реконструкцію мереж вуличного освітлення вул. Коробейника та пров. Амурського. Встановлено 23 нових світильників з енергозберігаючими лампами. Проведено заміну світильників вул. Глібова, вул. Сєдова – 40 шт., вул. Дімітрова – 8 шт., вул. Громова – 77 шт., вул. Свердлова – 3 шт., вул. Сенатора – 10 шт., центральна площа міста – 38 шт., вул. Краснопресненська - 46 шт., вул. Леніна – 2 шт., вул. Ленінградська – 34 шт., вул. Лобачевського та провулок Московський – 17 шт., вул.. Літвінова – 33 шт., та вул. Стаханова – 17 шт. Отже, всього по місту встановлено та замінено 338 світильників зовнішнього освітлення, а до кінця року планується замінити ще 200. Крім того, для даного виду робіт було використано 3520 метрів кабелю. Також по місту замінено за цей рік близько 250 енергозберігаючих ламп на мережах зовнішнього освітлення та погашено 136 тисяч грн. боргу за 2009-2010 роки. Але на цьому ми не зупиняємось, на наступний рік маємо проекти по освітленню мікрорайонів Загребля, Гречківка, Кут, РПЗ, Богдана, Шевченка.

Розміщення та утилізація побутових відходів

Складна ситуація в місті була з полігоном твердих побутових відходів.

З 2007 року по квітень 2011 року місто не отримувало дозволу та лімітів на розміщення твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі.

Попередньою владою були марно витрачені кошти на проектно-кошторисну документації щодо розширення полігону побутових відходів, що було не доцільно та потребувало значних коштів. Як наслідок цього - в минулому році обласною екологічною інспекцією були накладені багатотисячні штрафи, що призвело до банкрутства СКВП «Комунальник».

За для уникнення даної ситуації, протягом двох місяців 2011 року розроблено проектну і екологічну документацію на існуючий полігон твердих побутових відходів, підготовлено науково-екологічну експертизу, з позитивним висновком Міністерства екології та природних ресурсів України.

4 квітня нами отримано дозвіл та ліміт на розміщення побутових відходів 4 класу, що дає змогу продовжити експлуатацію діючого сміттєзвалища протягом 5 років.

Водопостачання та водовідведення

Це є найбільш пріоритетним напрямком. Централізоване водопостачання у Смілі існує з 1964 року, але в місті постійно стоїть проблема з цілодобовим постачанням води.

З 11 листопада 2011 року Сміла має цілодобове водопостачання холодної артезіанської води, хоч мене і запевняли, що це не реально. До того ж нещодавно замінили фільтроочистку води, яку не замінювали вже 20 років.

На черзі централізоване водопостачання гарячої води, реконструкція очисних споруд.

Для безперебійного водопостачання міста було необхідно вирішити багато проблем, що роками накопичились у цій галузі.

Зокрема проведена робота по відновленню 23-х свердловин та 10-ти додаткових, заміні глибинних насосів на більш ефективні та економічні, що дало змогу збільшити підйом води та повністю забезпечити потреби міста навіть при пікових навантаженнях.

Замінено застарілі фільтри на станції знезалізнення другого підйому, завдяки чому вдалося довести якість питної води до відповідних санітарних норм.

Проведено реконструкцію та заміну насосного обладнання на 11-ти станціях підкачки води. Встановлено сучасні економічні насоси та системи керування італійського виробництва, що дало змогу за рахунок зменшення потужності електродвигунів зекономити до 37% електроенергії, понизити втрати води в мережах за рахунок стабілізації тиску та зменшення кількості аварій.

Загалом проведена реконструкція систем водопостачання дала нам змогу вирішити довічну проблему нашого міста – це цілодобове забезпечення смілян питною водою, з чим вас хочу щиро привітати.

Теплопостачання

Теплопостачання це також галузь, яка має багато проблем та потребує значних капіталовкладень в довгострокову програму модернізації.

Але початок цій роботі вже покладено. За цей рік проведена реконструкція та заміна застарілого, енергоємного котельного обладнання на котельнях № 3, 4, 5, 6, які опалюють значну частину міста. Крім того в котельнях № 3,4,6,7,12,13,18 проведено заміну обладнання насосної групи з електродвигунами потужністю 37 кВт/год замість 75 кВт/год.

Встановлене енергоефективне європейське обладнання дає можливість зекономити витрати газу на цих котельнях до 20%, зменшити витрати електроенергії на 30%, підвищити надійність та стабільність роботи та зменшити шкідливі викиди в навколишнє середовище.

Регулювання забудови та земельних відносин

В галузі будівництва за звітний період введено в експлуатацію 1885 кв.м житла, обсяг введеного житла на 10 тис. населення становить 278,4 кв.м.

Промислове будівництво

Побудовано та введено в експлуатацію першу чергу Смілянського ливарного заводу, потужністю 3,5 тис.тонн металу на рік.

На 90% проведено реконструкцію ТЕЦ з використанням альтернативних видів палива підприємством ТОВ «Смілаенергопромтранс».

Громадське будівництво.

Відкрито Смілянський міськрайонний центр зайнятості по вул. Свердлова, 8 на 35 робочих місць загальною площею - 1524 кв. м.

На 90% виконано будівництво торгівельного центру на розі вул. Свердлова - Тельмана загальною площею – 3325 кв. м, торговою площею – 1322 кв. м на 122 робочих місця.

Проведена реконструкція існуючої будівлі під ресторан по вул.Андрєєва,10.

Планується до кінця року відкриття торгівельно-адміністративного комплексу на розі вул. Мазура-Філатова торговою площею - 125 кв.м. та магазину непродовольчих товарів вул. Леніна, 67 загальною площею - 142,5 кв. м.

Земельні відносини

З метою ефективної і цілеспрямованої діяльності міської ради у галузі земельних відносин прийнята Програма розвитку земельних відносин у місті на 2011-2015 роки.

Підготовлений та проведений аукціон з продажу права оренди 100 га земель сільськогосподарського призначення. Своєчасне оформлення висновків щодо погодження документації із землеустрою забезпечує робота відповідної комісії, на розгляд якої було надано понад 80 проектів землеустрою; 36 з них уже отримали позитивні висновки і направлені на затвердження міській раді.

За десять місяців поточного року підготовлено 49 договорів оренди землі.

Ще один напрямок роботи - продаж земель та права на них.

У 2011 році міської радою прийнято 6 рішень щодо надання згоди на продаж земельних ділянок шляхом викупу орендарем. На рахунок міського бюджету надійшло 21,6 тис. грн. авансового внеску. Замовлено виготовлення експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Медицина

В галузі охорони здоров`я проведено підготовчу роботу по створенню центру первинної медико-санітарної допомоги та клініко-діагностичного центру на базі міської поліклініки для дорослих. В 2011 році міська лікарня та дитяча поліклініка пройшли акредитацію та отримали звання – «Лікарня доброзичлива до дитини».

Проводиться підготовча робота щодо створення госпітального округу для медичного обслуговування жителів міста Сміли, Смілянського та Кам`янського районів.

Соціальний захист

Основні напрями вдосконалення системи соціальних виплат населенню передбачають вдосконалення системи державних допомог, спрямованих на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення, спрощення процедур надання державних соціальних допомог.

У міській системі праці та соціального захисту населення функціонує територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на обслуговуванні якого перебуває 1407 осіб, із них обслуговується на дому соціальними робітниками 247 осіб.

На сьогоднішній день у місті налагоджена система медичного обслуговування та оздоровлення категорійної частини населення міста, а саме:

- діють аптечні пункти ветеранських аптек;

- у всіх медичних закладах відкриті і діють палати з обслуговування ветеранів;

- у міській лікарні діє палата для бездомних громадян на осінньо-зимовий період;

- здійснюється комплексне медико-санітарне забезпечення медичними закладами та реабілітаційним центром „Барвінок”.

- встановлений щоденний графік прийому громадян.

Зайнятість населення та ринок праці

Програмою зайнятості на 2011 рік передбачалося працевлаштувати на вільні робочі місця 1778 осіб. З початку року працевлаштовані 1611 осіб.

Порівняно з початком року на 23,8% зменшилась кількість безробітних і становить на 01 жовтня 2011 року - 489 осіб. За звітний період створено 1143 нових робочих місць, з них у промисловому виробництві – 75.

Середньомісячна заробітна плата по місту з початку 2011 року зросла на 14,1% і становить 2042 грн. Зростання забезпечено за рахунок збільшення рівня зарплати в промисловості, будівництві, транспорті та за рахунок підвищення рівня мінімальної заробітної плати.

Заборгованість із виплати заробітної плати по місту зменшилась порівняно з початком року на 699,2 тис. грн. Повністю погашена заборгованість на економічно-активних підприємствах.

Освіта

Освіта міста для мене, як міського голови, є пріоритетним напрямком діяльності. З розумінням ставлюсь до проблем галузі та постійно працюємо над створенням умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

Збережено мережу дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів. За останній рік збільшено кількість груп у дошкільних закладах із 117 до 120. Для відкриття трьох груп у дошкільних навчальних закладах виділено близько 100 тисяч гривень на закупівлю твердого та м’якого інвентарю, посуду, меблів.

Створені умови для здобуття повної загальної середньої освіти. Діє екстернат. Працюють класи з вечірньою формою навчання при школі №16, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, Мала академія наук. Індивідуальною формою навчання охоплено 37 учнів.

Збережено 14 груп продовженого дня за рахунок місцевого бюджету.

Розуміючи необхідність впровадження інноваційних технологій, придбано комп’ютерний клас у школу №1.

Не дивлячись на те, що Бюджетний кодекс значно затрудняє фінансування позашкільних закладів, утримуємо Будинок дитячої і юнацької творчості за рахунок власних надходжень.

Наші діти є призерами обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів та змагань. Для підтримки таких дітей, стимулювання їхнього розвитку виплачується стипендія міського голови та разова матеріальна допомога педагогам, які підготували їх.

Дбаємо ми і про учителів міста. Так переможці міського конкурсу «Учитель року» отримують премії у розмірі п’ять, дві та одну тисячу гривень.

Розуміємо, що головним суб’єктом освітнього процесу є дитина, і турбота про її здоров’я – це наше першочергове завдання. Улітку 2011 року оздоровлено 71% учнів шкіл міста проти 60% у 2009 році. На оздоровлення категорійних дітей у 2011 році з місцевого бюджету профінансовано близько 74 тисяч гривень. Додатково залучено близько 3 мільйонів гривень спонсорських, батьківських коштів.

Усі учні 1-4 класів (2467 учні), 100% категорійних дітей (діти-сироти, без батьківського піклування, малозабезпечені) харчуються за рахунок місцевого бюджету.

З метою створення належних умов для навчання та виховання дітей за останній рік відремонтовано дахи і покрівлі шкіл №1, 3, 11, гімназії, дошкільних закладів №2 та 57 на суму – 172 686 грн.; електромережу дошкільного закладу №8 на суму – 5 964 грн.; фасад приміщення школи №3 – 21 232 грн., триває заміна віконних блоків у ліцеї - 20 тис. грн., улаштування внутрішнього туалету школа №13 – 12 000 грн. Для цих потреб із бюджету розвитку виділено 209 686 грн.

Переконаний, що головним завданням сьогодення є не тільки покращання навчальної, матеріально-технічної бази закладів освіти, а й створення умов щодо рівного доступу до якісної освіти, здоров’я, виховання духовної, життєво-компетентної особистості.

Сьогодні надзвичайно важливим є захист і опіка дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У цьому році покращено фінансування та підсилено роботу по захисту прав категорійних дітей.

Службою у справах дітей, відділом у справах сім`ї та молоді, фізичної культури і спорту, Смілянським міським Центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді забезпечується чіткий облік сімей (дітей), які перебувають у складних життєвих обставинах. В банку даних таких сімей перебуває 53, в них – 106 дітей. Збільшено кількість послуг, що припадає на одну сім'ю. У покращенні соціальної роботи з дітьми сиротами та дітьми, позбавлених батьківського піклування допомагає спеціалізований навчальний заклад - Центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, де набувають професії діти даної категорії Черкаської області. У цьому році в даному закладі навчається 77 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вирішення подальшої соціальної і психологічної адаптації в соціумі, підготовка до самостійного життя і є черговим стратегічним напрямом роботи соціальних працівників. Досить дієвою є робота «Школи волонтерів», до якої долучаються учнівська та студентська молодь міста. Школа на сьогодні налічує 119 волонтерів, якими проведено біля 100 важливих і корисних акцій.

Робота з молоддю

Приємно відзначити, що наше місто славиться своїми юними талантами.

Стало доброю традицією відзначати творчо обдарованих дітей та молодь стипендією міського голови. У 2011 році такої честі були удостоєні 22 юних смілян.

Традиційним є проведення у місті молодіжних конкурсів: «Тарасовими шляхами», «Молодіжний лідер», на кращий бізнес-план підприємницької діяльності серед молоді, на присудження молодіжної літературно-мистецької премії імені Олени Журливої, «Молоде обличчя України», «Таланти багатодітної родини», «Миттєвості сімейного щастя». Започатковано у 2010 році новий фестиваль «Молодь обирає здоров»я». 11 смілян стали переможцями в обласних конкурсах.

Результатом плідної роботи молодіжного активу міста стало відкриття молодіжної арт-галереї.

Сума коштів витрачених з міського бюджету на проведення спортивно – масової роботи за 10 місяців становить майже 66 тисяч гривень. У цьому році маємо блискучі досягнення у спорті. Перемоги на Всеукраїнських змаганнях з легкої та важкої атлетики, з регбі, різних видів боротьби, веслування.

Культура

Культурно-освітню діяльність в місті здійснюють 17 закладів культури: централізована бібліотечна система, що об’єднує 9 бібліотек, чотири клубні установи, парк культури і відпочинку, краєзнавчий музей та 2 початкові спеціалізовані мистецькі школи.

Незважаючи на погіршення економічного стану, як в державі, так і місті, усі заклади культури було збережено та вжито конкретні заходи щодо термінового ремонту критичних об`єктів зазначених закладів. (відремонтовано покрівлю міського будинку культури)

У найближчих планах:

- Переоснащення сцени міського будинку культури. Проведення капітального ремонту фасаду приміщення, реконструкція малого залу;

- Створення у міському парку культури і відпочинку, в «Долині озер» дитячого «Аквапарку», облаштування парку атракціонами та дитячими майданчиками.

Цього року для смілян було організовано велику кількість святкових заходів. Їх учасниками поряд із зірками вітчизняної естради, стали усі бажаючі таланти нашого краю. А талановитих людей на Смілянщині, що є нашою великою гордістю, надзвичайно багато. І сьогодні однією із моїх основних задач є створити усі необхідні умови, щоб наші таланти розвивались, щоб їм була відкрита дорога у великий світ на великі сцени, де зазвучать їхні імена і прославиться наша Сміла.

Робота із зверненнями громадян

Протягом звітного періоду у Смілянському міськвиконкомі розглянуто 1226 звернень громадян, що на 419 звернень більше у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, а також більше ніж у попередні роки.

За цей період своїм правом на звернення скористалося 3855 осіб, що на 1097 більше до відповідного періоду минулого року.

З центральних органів влади на розгляд до міськвиконкому надійшло 136 звернень громадян, що на 4 звернення менше ніж у минулому році. Цей факт говорить про те, що люди почали йти до влади на місцях.

Детально проаналізувавши тематику звернень громадян, бачимо, що на першому місці перебувають питання соціального захисту населення; на другому – комунального господарства, далі йдуть питання пов’язані з транспортом, охороною здоров’я, житлові, працевлаштування та аграрні .

Протягом звітного періоду розглянуто близько 130 колективних звернень. Зменшення їх кількості у останні 3 місяці говорить про те, що частково питання були зняті з порядку денного, так як люди побачили, що почалися роботи по ремонту доріг, а виступи керівників міста у прямому ефірі по кабельному телебаченню з роз’ясненнями, внесли ясність з багатьох порушених питань. Забезпечено проведення особистого прийому громадян у робочий та позаробочий час, за місцем проживання і роботи громадян. Якщо проаналізувати звернення на особистих прийомах громадян за 2011 рік та аналогічний період 2010 року, то видно, що кількість громадян прийнятих на особистих прийомах збільшилася, тобто мешканці повірили владі і за вирішенням своїх питань звертаються до керівників міста в надії на допомогу. І вони її отримують.

З метою створення умов для реалізації конституційних прав громадян на інформацію, участь в управлінні державними справами, міська рада, виконавчий комітет завжди були і будуть готові до відкритого й відвертого діалогу. Відкритість в роботі здійснювалась через систематичне опублікування через засоби масової інформації найважливішої інформації з економічних, соціальних, культурних, екологічних питань розвитку міста.

До речі, я ніколи не стояв осторонь проблем міста. Думаю, багато людей знають, що я фінансував спорудження дитячих майданчиків, заходів, що відбувалися в місті та районі, навіть тоді, коли ще не був очільником міста. Перебуваючи на посаді міського голови, за власні кошти впровадив нові технології ремонту доріг, брав участь в аукціоні на допомогу дітям-інвалідам, облаштував комп’ютерний клас ЗОШ №1, профінансував танцювальний фестиваль «Штурм», надав допомогу жителям міста в ремонті покрівель, виділив кошти на проведення чемпіонату Черкащини з веслування на байдарках та каное, без залучення бюджетних коштів організовував святкування Дня міста за участю зірок естради та феєрверк, надав фінансову підтримку танцювальному колективу «Аіша», фінансово підтримую танцколектив «Шторм», футбольну команду «Гуляй Поле», команду КВК технікуму харчової промисловості, срібного призера чемпіонату світу 2010 року Ростислава Бондаренка, регбійно-футбольний клуб «Сміла» тощо.

Багато зроблено, але є ще над чим працювати. Всі поставлені завдання ввійдуть в Програму соціально-економічного розвитку Сміли на 2012 рік.

Готовий вислухати усі ваші зауваження і пропозиції, врахувати їх у подальшій роботі.

Щиро вдячний усім хто налаштований на спільну співпрацю, хто має активну громадську позицію, хто є патріотом рідного міста.

http://smila.ck.uaПогода, Новости, загрузка...

Комментарии

Нет комментариев
Оставлять комментарии могут только авторизированные пользователи

Новости Смела.

Новости Смелы - это новостной мониторинг смелянских новостей, с разбивкой по группам. Происшествия в городе, криминал, события, спортивные новости Смелы и Смелянского района.

X
главная страница copyright © Смела
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.
:: Реклама на сайте
Copyright ©2007-2020 by Kasseler CMS. All rights reserved.